Пропонуємо Вашій увазі питання та відповіді, що прозвучали під час інтернет-конференції  Ігоря Гузя з виборцями та журналістами.

Наталія Малімон: Давно хотіла запитати. Чому ви такий строгий? Ніколи не зустрічала вашого фото з усмішкою. Це такий образ політика?

Це не я такий серйозний, а життя серйозне. На жаль, політика в нашій країні не асоціюється з усмішкою.

Алла: В аварійному приміщенні знаходяться заклади культури  с. Смідин (БК, бібліотека та класи музичної школи ), що становить небезпеку для працівників та відвідувачів. Треба допомогти виборцям, посприяйте. Прошу як куратор району від обласного управління культури.(А.Єфремова, заступник директора обласної бібліотеки для юнацтва).

Не один раз був у приміщенні і клубу, і бібліотеки. Тримається питання на контролі. Зараз головне до нового навчального року вирішити питання з приміщенням школи, а надалі займуся “пробиванням” інших піднятих вами проблемних питань. Соромно, що в такому великому населеному пункті як Смідин , а це більше як 2 тисячі жителів інфраструктура освітньо-культурних закладів перебуває в такому занедбаному і навіть катастрофічному стані. Всі наведені Вами проблемні питання є у моїй виборчій програмі, буду намагатися їх виконувати.

333:  В радянські часи в Луцьку був пам’ятник і Сталіну, і Леніну, і Паші Савельєвій… і ще певно багато – не пам’ятаю. А Ви – так скромно: Бандері… Чи є амбіції і на пам’ятники іншим, на Вашу думку, національним героям?

Так, я не проти пам’ятників Євгену Коновальцю, Роману Шухевичу, Ярославу Стецьку, Дмитру Кричківському та десяткам інших провідників боротьби ОУН -УПА. Та й будь-кому з тих, хто поклав своє життя за свободу та волю України, починаючи з часів Київської Русі та закінчуючи незалежною Україною нашого часу.

Дідусь: Ігорьочку ти, як онук і правнук тим людям, які витиснули гітлерівців з території України і Волинської області, у чому бачиш  їхню сьогоднішню загрозу для України? Адже це є зараз пенсіонери-радянські офіцери, прапорщики, солдати які воювали у лавах червоної армії і потім  опрацьовували мільярди рублів , направлених на західну Україну для розбудови заводів, сільського господарства, науки, культури, освіти. До речі, Ти вчився у приміщенні, яке  побудоване на внески членів КПРС-(бувший будинок політосвіти) зараз історичний факультет.

Моє ставлення до комуністичного минулого нашої держави – вкрай негативне. Радянський етап історії України — це, зокрема, голодомор, русифікація, впровадження акції “Вісла” , знищення УПА та десятки і сотні інших репресивних дій стосовно українців як нації.

Іванов: Ви критикуєте президента, обласну, міську владу, словом “сильних світу цього”. Не боїтеся репресій?

Не боюся. Не боявся виступати проти режиму Кучми, зокрема брати участь в акції “Україна без Кучми”. Не боюся і сьогодні.

Мирослав Ватащук, Західна інформаційна корпорація: Високоповажаний пане Ігоре, а скажіть-но мені будь ласка: ви позиціонуєте себе як націоналіста. При цьому спокійно працюєте членом ліберальної партії “За Україну!” А націоналізм із лібералізмом не дуже товаришують,. ви ж, як політолог, це мусите добре розуміти. Чи не маєте ви наміру стати членом в якійсь націоналістичній політичній силі?

Пане Мирославе, даю відповідь Вам як давньому прихильнику і другу ВО “Свобода”. Стосовно лібералізму партії “За Україну!” , то я не згоден з вашим визначенням. Ідеологічну платформу нашої партії я охарактеризував би скоріше як націонал-консерватизм. Хоча в партійних рядах, як на Волині так і в цілій державі, присутні сотні, а може й тисячі українських націоналістів. У цьому немає жодної проблеми. На сьогоднішній день у більшості аналітиків, журналістів, та й виборців в цілому, думаю, не виникає сумнівів, що Ігор Гузь є українським націоналістом та дотримується націоналістичних постулатів без огляду на партійність. Що стосується якихось націоналістичних політичних  сил, то депутати від партії “За Україну!” тісно співпрацюють з депутатами від ВО “Свобода” як і в обласній, так і в Луцькій міській раді. Це – правильний підхід і я є його прихильником.

Дмитро_виборець: Питання стосується вашої не легітимної депутатської групи. Яка різниця чи захищатимете ви інтереси свої виборців будучи в складі групи чи ні? Він цього щось зміниться? Чи це ще один спосіб попаритись і створити видимість бурхливої діяльності.

Поважаю Вашу думку, але моя позиція відмінна від Вашої. Про результати роботи групи можна буде говорити тоді, коли вона почне роботу.

Микола: Як ви оцінюєте діяльність мера м. Луцька М. Романюка в порівнянні з діяльністю колишнього очільника міста?

Минуло ще не так багато часу, щоб давати повноцінну оцінку, але вже помітні надто багато питань, які впроваджує Микола Романюк і які не будуть на користь Луцької громади. Наша політична сила після року діяльності Романюка зможе детально проаналізувати усі короки міського голови про що повідомить громаду усіма доступними методами, в тому числі і через ЗМІ.

Назар Вальчук “Волинська правда”: Хто з ваших колишніх колег по фракції “Наша Україна” підтримує Віктора Януковича?

Віталій Заремба, який балотувався в облраду від ПР. Переконаний, що політику нині діючого Президента підтримують чиновники Наталія Янко, Віктор Гупало, Михайло Попович. Тісно співпрацюють з виконавчою владою ( а усе керівництво ОДА – члени ПР) , Іван Карпомиз , Ігор Коцан, Володимир Гунчик та інші. Я не засуджую своїх колег, це їхнє право та свідомий вибір, яке їм надає Конституція України. Проте, в політичній площині займаю іншу позицію.

Галина: Ігоре Володимировичу, прокоментуйте будь-ласка, чому на проспекті Молоді 13Б перебувають громадські організації до яких причетні ви, чи члени вашої родини. Приміщення ж надавалось не лише для вас і ваших потреб?

Громадська організація “Національний альянс” проводить свою діяльність в цьому приміщенні з 2005 року. Ще з часів керівництва містом Антона Кривицького. В даний момент, окрім цєї організації в цьому приміщенні проводять діяльність ще з десяток молодіжних організацій і вони без проблем це підтвердять. Окрім того, там знаходиться редакція інтернет-видання “Молодіжний портал Волині”,  газети “Правий поступ”, оргкомітет фестивалю “Бандерштат” та ще десятки різноманітних ініціатив. Тобто приміщення використовується за призначенням. Ніяких зауваг з боку керівництва міста і Кривицького і Шиби і Романюка не надходило.

Назар Вальчук “Волинська правда”: Останні роки літній сезон на Волині супроводжувався проведенням фестивалю «Бандерштат». Чи слід очікувати фестивалю і в цьому році в нашій області?

Фестиваль відбудеться у будь-якому разі. Оргкомітет визначається з форматом проведення, часом та місцем. Так як від влади очікувати підтримки не доводиться. Минулого року облрада виділила відповідну суму на проведення фестивалю, а Борис Клімчук своїм одноосібним рішенням заблокував безпосереднє виділення цих коштів. Хоча, всупереч цим діям, фестиваль відбувся на достойному рівні. На даний момент, я як голова оргкомітету проводжу перемовини з тими людьми,  яким не байдужа доля фестивалю, а цього року фестиваль святкуватиме своє п’ятиріччя і сподіваюся , що відповідні кошти будуть винайдені. Користуючись нагодою, хочу запросити до співпраці усіх тих кому не байдужий “Бандерштат” та славне ім’я Героя України Степана Бандери. Ми готові до будь-якої співпраці, адже фестиваль за ці роки став візитівкою області для молодих людей з інших регіонів та країн.

Віктор: Ваша партія в міській раді опозиційна чи провладна? І які ваші стосунки із Романюком?

Відносно до режиму Віктора Януковича наша фракція є в опозиції. Про це свідчать всі голосування депутатів, що стосується зокрема й політичних питань. Що до Миколи Романюка, то у більшості питань позиція фракції – відмінна від позиції міського голови та депутатів, які підтримують його в Луцькраді. Зокрема, в питаннях, що стосуються продовження оренди землі для облспоживспілки, діляльності одіозної чиновниці пані Мартіросян та інших важливих питань, що викликали бурхливі дискусії під час сесійних засідань. У мене була спроба налагодити співпрацю безпосередньо з Миколою Ярославовичем, з огляду на нашу спільну діяльність у фракції “Наша Україна” в попередньому скликанні облради, але пан Романюк після трьох місяців роздумів послухав своїх радників, в тому числі – Клімчука та Кривицького. Проблем немає, мені не звикати бути в опозиції, більше того адекватна та конструктивна опозиція до дій міської влади у Луцьку – потрібна. Навіть з огляду того, що за Миколою Ярославовичем від загальної кількості виборців, які живуть в обласному центрі проголосувало менше четверті. Отже, три четверті , або підтримали інших кандидатів та їхні програми, або ж лишилися вдома і таким чином протестуючи, проти дій будь-якої влади: як центральної так і місцевої.

Виборець: Ваша партія буде йти на вибори? Може будете домовлятися про єдиного опозиційного кандидата по округах, бо поодинці всі програємо!! Яка ваша позиція?

Усі 5 мажоритарних виборчих округах мають шанс виграти представники опозиційних сил. Так як волиняни не сприймають політики Партії регіонів та Віктора Януковича. Єдине, що потрібно , це – домовлятися. Завжди стояв на цій позиції і буду стояти й надалі. Саме відсутність порозуміння не дала можливості обрати з їхнього складу Луцького міського голову,  а вибори виграв підтриманий Борисом Клімчуком – Микола Романюк. Сподіваюся опозиціонерам вдасться врахувати ці помилки.

Володимир: Пане Ігорю, чи вважаєте ви себе поміркованим? Дивлячись на вашу поведінку та висловлювання складається враження, що вам треба не депутатом бути, а на базарі товар продавати. Чи має право людина, яка повинна бути прикладом для наслідування вживати нецензурну лексику, навіть під час демонтажу намету, де збирали кошти на пам’ятник Сталіну?

Я вважаю себе достатньо імпульсивним та можна сказати наступальним політиком. Не цураюся блокувати трибуну, якщо потрібно оборонити славне ім’я та пам’ять Героя України Степана Бандери, чи взяти участь в акціях на противагу “відморозкам”-сталіністам, які збирають кошти на будівництво пам’ятника своєму ідолу, а для нас – тирану. Очевидно, виживання ненормативної лексики не личить не тільки політику, але й будь-якому українцю. Та все ж таки в пориві емоцій під час зазначеної вами акції я не стримався. Думаю, мої виборці пробачать таку мою недоречність. В майбутньому спробую краще контролювати свої емоції.

333:  В якому форматі плануєте участь у виборах до Верховної ради?

Ближче до осені відповідь на це питання дасть політрада партії “За Україну!”, до якої я належу. Розглядається кілька можливих варіантів, зокрема і тісна співпраця з іншими політичними силами. З огляду на це, я буду приймати особисте рішення стосовно моїх дій у виборчому процесі.

333: Партія “За Україну” підтримала кандидата на посаду міського голови Луцька Богдана Шибу. Це означає, що Ігор Гузь схвалює діяльність Б.П. на цій посаді впродовж минулої каденції?

Я працював в команді Богдана Шиби і більшість його кроків як міського голови підтримував. Звісно, були певні прорахунки, але в цілому ті 4,5 роки для Луцька не минули даремно. Зроблено було дуже багато.

Олег: Як пропатчити KDE2 під FREEBSD?

Запитайте  у Віктора Ющенка. Думаю, він знає правильну відповідь на це питання.

Назар Вальчук “Волинська правда”: Ігоре Володимировичу, свого часу як депутат ви вимагали від тодішнього голови Волинської обласної ради Анатолія Грицюка пояснити, чому ж був придбаний автомобіль «Крайслер» у кількасот тисяч гривень. Апелювали за економію коштів. Ви зараз ніби у одному таборі з Грицюком, його колега по фракції – у вашій депутатській групі. То ж вам Анатолій Петрович наразі “пролив світло” на цю всю історію з дорогим авто?

Ситуація давно відома ще з 2008 року. І ціна автомобіля, і фірма, де він був придбаний. Це було рішення Анатолій Петровича і він як голова облради ніс за нього відповідальність. Це питання не ідеологічного характеру, а скоріше бачення стосовно ефективного управління коштами обласного бюджету.

В даний момент суттєвих ідеологічних розбіжностей між мною та Анатолієм Грицюком немає. Навпаки, мені імпонує його опозиційна діяльність як і “Батьківщини” в цілому. На відміну від багатьох моїх колишніх колег по фракції “Наша Україна” , котрі в тій чи іншій мірі підтримують режим Януковича.

Василь: Як ви оцінюєте діяльність Б. Клімчука на посаді голови ОДА?

Я розділив би це питання на дві частини. Якщо говорити про соціально-економічні показники роботи в цьому напрямку, то я не бачу суттєвих відмінностей від роботи його попередників Романюка та Бондаря. Будь-який губернатор в сукупності має доступ до більш як мільярда бюджетних коштів і впливає на їх розподіл. Тому, очевидно, в області щось будується, йдуть інвестиції, реалізовуються ті чи інші програми, але суттєвого прогресу в порівнянні з минулими роками я не бачу.

Однак є й інше питання: рівень дотримання демократичних свобод в області. Маю на увазі політичний тиск, що здійснює Борис Клімчук та його команда. Це і десятки випадків шантажу та ламання через коліна депутатів обласної, районних та міських рад від опозиції. На одній з минулих сесій я наводив конкретні приклади. Це і справа університету “Україна” та його ректора Карпюка, якого намагається пресувати персонально Борис Клімчук. Це і неодноразові спроби вплинути і залякати депутатів Луцької міськради від опозиційних сил. У якійсь мірі це стосується і ситуації футбольного клубу “Волинь” та арештами рахунків підприємств, дотичних до депутата обласної ради Василя Столяра. я вже не кажу про так звані “добровільні пожертви бізнесменів області у фонд Бориса Клімчука “Рідна Волинь”. Цей список протиправних дій ( а вони є протиправними з моєї точки зору) можна ще довго продовжувати. Тому в даному ракурсі діяльності Бориса Клімчука я поставив би двійку.

Анатолій: Ігор Володимирович, яка Ваша позиція як лучанина до місця встановлення пам’ятника Бандері? РАЦС – це все таки трохи не те…

Я звичайно за встановлення пам’ятника Бандері у Луцьку так як і мої колеги з фракції  “За Україну!” в міськраді. Вважаю, що місце біля РАЦСу цілком прийнятне. Аргументи противників мене не переконали. Більше того, спроба піднімати питання про зміну місця пам’ятника дає змогу недоброзичливцям відтягувати питання будівництва пам’ятника на подальший період. Я за те, щоб пам’ятник був біля РАЦСу і його будівництво треба розпочинати в цьому році. Можливо, варто почати з благоустрою території.

Назар Вальчук “Волинська правда”: Ігоре Володимировичу, оглядачі спостерігають непрофесійний підхід до формування групи «Старовижівщина». Мовляв, для цього потрібно 5 обранців, а не двоє. Створення групи робилося на поспіх? І чи дійсно ви порушили Регламент? Якщо так, то чи легітимним є створення такої групи. Якщо будете перереєстровуватися, то чи є депутати, які готові приєднатися до «Старовижівщини» (чи вже групи під іншою назвою). Якщо так, то конкретно по прізвищах, будь-ласка.

Створення групи було моєю ініціативою, котру підтримав голова фракції “Батьківщина ” Анатолій Грицюк та член цієї ж фракції Валентина Бліфнова. Дійсно для формування групи треба 5 депутатів і це – моє недопрацювання. Так само цей пункт закону не догледіли працівники апарату облради. З огляду на це до сесії 8 липня група буде переформатована, до неї долучиться ще декілька депутатів і можливо, вона змінить назву. Конкретних прізвищ назвати не можу, але найближчим часом оприлюдню цю інформацію. Не вважаю цей казус таким, що  надто зашкодить моєму іміджу та облради. Сподіваюся, новостворена група покаже свою ефективність та зможе налагодити діалог з виборцями.

Валентина: На Смідинську школу виділили мільйон гривень з бюджету за вашим запитом. Як ви домовилися з Клімчуком?

Валентина: На Смідинську школу виділили мільйон гривень з бюджету за вашим запитом. Як ви домовилися з Клімчуком?

У новій каденції облради я двічі піднімав питання реконструкції школи у Смідині. Мою позицію неодноразово підтримували депутати старовижівці Валентина Блінова та Василь Пецентій. Більше того, після моїх запитів ситуацію зі школою висвітлили журналісти каналів “Інтер” та ICTV, це посприяло вирішенню питання. Вважаю, що  вирішення цього питання є одним з ключових у моїй виборчій програмі. На ділі триматиму це на контролі. Маю на увазі цільове використання цих коштів. Ні з Клімчуком, ні з його заступниками,- ні зустрічей , ні перемовин не відбувалося. Хоча я й вдячний владі за позицію у цьому питанні. Взагалі, у кабінеті Клімчука за часів його головування в ОДА я був лише один раз на початку минулого року – з ініціативи самого Бориса Петровича. Тому закиди стосовно домовленостей не актуальні.

Олесь: Щось не видно солідарності в опозиційному таборі Волиньради. А вам як здається?

Солідарність присутня. Здебільшого координують свобю роботу “Батьківщина”, “Свобода” та я, як представник партії “За Україну!” . Тим часом “Фронт змін ” та “Наша Україна” з вище зазначеними опозиційними політичними силами контактують значно менше. Хоча узгодженої позиції цих політичних сил в цілому немає.


Попередня новинаСмідинська школа отримає один мільйон гривень Наступна новинаВітаю волинських журналістів з професійним святом!