На Волині підбили підсумки політичного життя в 2011 році. Зокрема депутата Волиньради, голову фракції “Фронт Змін” Ігоря Гузя назвали «політиком-несподіванкою» року. Про це йшлося 29 грудня під час круглого столу «Підсумки 2011-го політичного року на Волині: бачення експертного середовища», який організував Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу.

Зі слів представника ЦПАВК Володимира Павлюка, працівники центру провели опитування 20 волинських політекспертів щодо політичних підсумків в місті та області.

Зокрема, найвдалішим політиком фахівці визначили голову Волинської ОДА Бориса Клімчука. Мовляв, він контролює більшість політичних та економічних процесів у регіоні. Також, як стверджує Павлюк, до цього списку потрапили: мер Микола Романюк, голова облради Володимир Войтович та депутат Луцької міськради Андрій Осіпов.

Натомість до рейтингу невдах року потрапили голова обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Грицюк, секретар Луцькради Григорій Пустовіт та екс-мер Богдан Шиба.

На думку експертів, таке рішення щодо Грицюка та Пустовіта викликане політичними втратами «біло-сердечних» в Україні та тим, що їх лідер – Юлія Тимошенко – сидить за гратами. «Певну роль відіграло те, що Пустовіт втратив контроль на фракцією «Батьківщини» в міськраді», – зазначив Павлюк.

Політичними несподіванками 2011 року визнали депутата облради Ігоря Гузя та депутата міськради Андрія Осіпова. «Вони – молоді люди, які проводять активну діяльність», – каже експерт.

Ще два місця в цьому «хіт-параді» посіли голова «транспортної» комісії міськради Олена Голєва та народний депутат Ігор Палиця.

Найефективнішою командою на Волині назвали волинський осередок «Фронту Змін». «Зокрема, цього стаусу їм допомогло досягнути влиття обласної організації партії «За Україну!», – розповів Павлюк.

Щодо подій року, то опитані обрали скандал з отриманням губернатором земельної ділянки в Струмівці Луцького району, затримання директора комунального підприємства «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Олександра Вікторова та перехід Гузя у «Фронт Змін».

Загалом, аналітики оцінили роботу виконавчих органів та органів місцевого самоврядування на оцінку «задовільно», роботу опозиції – «незадовільно».

Стосовно кадрових змін в регіоні, експерти відзначили зростання популярності Клімчука. «Однак, столична влада, ймовірно, побоюється цього явища, і тому призначає керівників правоохоронних та фіскальних органів на власний розсуд», – вважає представник центру.

«Щодо обласної ради, то аналітики вважають, що в ній створено провладну більшість, якій намагається протистояти не згуртована опозиція», – сказав насамкінець Павлюк.

Зі слів виконавчого директора ЦПАВК Михайла Шелепа, одним із найсуттєвіших підсумків політичного життя Луцька є те, що Романюк зумів опанувати ситуацію в міськраді. «Як наслідок, опозиція не контролює ситуації в раді. Варто відзначити зростання впливу на життя міста Клімчука та бізнесменів Ігоря Палиці та Ігоря Єрємєєва», – зауважив експерт.

Натомість, фахівці стурбовані тим, що в мерії не працюють висококваліфіковані спеціалісти, які б приносили нові ідеї в роботу муніцмпалітету. Зі слів Шелепа, в кадровій політиці меру дорікають за лояльне ставлення до підлеглих, які цим можуть зловживати.

Як стверджує представник центру, мер зумів сформувати нестабільну більшість в раді. «Опозиція в міськраді часто не може протистояти цій більшості», – додав Шелеп.

Чи не найбільше зауважень до підсумків 2011 року виникло в секретаря міськради Григорія Пустовіта. Він вважає, що Войтович не такий вже й успішний. «Бо обласною радою керує не він, а – Клімчук. Інших здобутків в нього не так і багато», – зазначив посадовець.

Водночас, він не погоджується з визнанням Грицюка невдахою року. Мовляв, той має незначні політичні втрати, але й надалі знаходиться в опозиції до влади.

Голова молодіжної комісії Луцькради Павло Данильчук зазначив, що погоджується на 80% з рішеннями експертів. Він визнав діяльність опозиції в міськраді «провальною».

«Ознакою цього є ветування політичних рішень. Раніше подібне в раді траплялося вкрай рідко», – каже обранець громади.

Павло Данильчук певен, що мер керує містом, як підприємством. Мовляв, у владної команди немає цілісного стратегічного плану розвитку. «Коли я пропоную якісь суттєві зміни, то натикаюся на нерозуміння зі сторони чиновників мерії», – зазначив депутат.

Послухавши опозиціонерів, головний редактор видання «Хроніки Любарта» Андрій Лучик зауважив, що опозиція намагається шукати крайнього, замість того, щоб аналізувати власні помилки.

Його підтримав депутат міськради Богдан Шиба. Мовляв, опозиція зосереджена на подіях в Києві, а зобов’язана працювати активніше в місті та області. «Загалом, цю хворобу нашої опозиції експерти діагностували доволі точно», – додав екс-мер Луцька.

«На жаль, вожді думають про вибори до Верховної Ради, тому – такі плачевні оцінки роботи опозиції», – сказав насамкінець Шиба.

Результати експертного опитування:

«Політичні підсумки 2011 року на Волині:погляд громадських експертів»

Волинські новини


Попередня новинаІгор Гузь заступився за онуку Миколи Куделі Наступна новинаЗ Новим Роком та Різдвом Христовим!