Є такий собі недержавний, але дуже поважний Український Католицький Університет засновником якого є УГКЦ. Заклад цей авторитетний не лише в Україні, але й далеко за її межами. Можна згадати також історію коли працівники СБУ намагались натиснути на ректора УКУ Бориса Ґудзяка і скільки авторитетних структур та особистостей стали на захист університету.

Нещодавно Мирослав Маринович – проректор з питань призначення та місії університету написав критичну статтю стосовно окремих діячів ВО “Свобода”: “Тримати гарячим треба серце, але не голову”. Маринович, відомий борець за відновлення УГКЦ, дисидент та політв’язень.

Після того на сесії Львівської міськради в порядок денний виноситься питання про звільнення Українського католицького університету (УКУ) від орендної плати за земельну ділянку на вул. Стрийській, де УКУ здійснює будівництво нового університетського містечка. ВО “Свобода”, що має більшість у міськраді блокує це рішення чим зобов’язує УКУ сплатити 760 тис.грн. Навіть після поїздки голови львівської облради, свободівця Олега Панькевича до УКУ ситуація не змінилась і вдруге депутати відмовляють університету. При тому, що і міський голова Андрій Садовий та усі інші фракції, окрім регіоналів, виступають категорично в підтримку даного питання.

І ось 18 лютого на зустрічі з Любомиром (Гузаром) троє галицьких керівників обласних рад, до речі всі свободівці, заявляють, що “Частина працівників УКУ, на їхню думку, вдалися до нечесної критики дій «Свободи» у Львові”.

Тепер прості як світ висновки: якщо партія котра контролює органи місцевого самоврядування в окремих областях і надалі так “нестерпно” буде реагувати на критику опонентів то куди ми прийдемо? Правильна позиція у цій ситуації це дискусія та діалог де кожен має право на свою думку і можливість її відстояти та захистити.

Більше того свободівці випускають джина з пляшки, адже ігри проти релігійних структур, тим більше греко-католицьких і тим більше на Галичині завтра можуть вилізти боком… Думаю вже вилазять, адже постійно спілкуюсь з окремими священниками та діячами УКГЦ і знаю про їхню налаштованість щодо цього конфліктного питання.

p.s. У світлі останніх подій 21 лютого “УКУ відповів Свободі”.


Попередня новинаІгор Гузь оприлюднив список депутатів «противників Бандери» Наступна новинаЖорстокі розборки волинських інтернет-босів