Колега Василь Бабич зробив карту переможців мажоритарних округів, що представляли відповідні партії. Окрім того, що в одному з округів виграв я, наведу декілька цікавих з моєї точки зору деталей:

1. В області лише один мандат здобув представник Свободи. У місті Луцьку, та й тільки тому, що Батьківщина цим округом поступилась представнику НРУ який не зміг донести до виборців, що його підтримала партія Тимошенко котра у місті отримала удвічі більший результат ніж Свобода. Тому, якщо і говорити про певну перемогу Свободи на Волині то з великою натяжкою. Один мандат з сорока це надто слабкий результат як на партію, що задекларувала великий успіх на місцевих виборів, зокрема на Західній Україні.

2. Достатньо велика кількість округів, що виграли представники Народної партії, хоча сама партія бар’єр у 3% не подолала. Треба зауважити, що для НП Волинь базовий регіон. Родом з Волині Катерина Ващук, екс-лідер Аграрної партії та один із основних спонсорів партії Ігор Єремєєв, власник WOG та керівник групи компаній “Континіум”. Та й в кінці-кінців Волинь єдиний регіон де головою облради став представник партії Литвина.

3. Чотири округи виграли представники Єдиного Центру, хоча сама партія прохідний бар’єр не подолала. Команда у них тут непогана, але трохи намудрували з мерськими виборами і тому пролетіли повз три відостки.

4. Батьківшщина могла б виступити значно краще, аби не сконцентрувала фінансові ресурси у Луцьку, а більш-менш рівноцінно надавала їх для представників районних організацій. Зазначу, що партійний результат Батьківщини накращий в Україні. Зокрема у Луцьку кандидати партії виграли 16 з 25 виборчих округів.

5. Один мандат здобув комуніст, лідер обкому КПУ. Але цей округ цінний для них тим, що вихідцем з тих країв є віце-спікер ВР Адам Мартинюк, який по серйозному допомагає у вирішенні соціально-екномічних проблем району і тому рейтинг КПУ там досить високий.

p.s. Зі всіма результатами місцевих виборів можна ознайомитись на сайті ЦВК.


Попередня новинаІгор Гузь звільнився з міськради Наступна новинаЛюди...