– Тривають виборчі перегони. На сьогоднішній день ТВК офіційно зареєструвала 36 політичних сил, і у цьому списку є блок з цікавою назвою Блок Ігоря Гузя Національний Альянс. Як Ви прокоментуєте появу нової політичної сили?

– Безумовно, що нам, як людям, які створили цей блок, які його зареєстрували, слід буде пояснити лучанам, чому такий блок з’явився і чому він названий моїм іменем і назвою молодіжної організації „Національний Альянс”. Специфіка нашого блоку і наше завдання – це зміна керівництва нашого міста, а саме зміна підходів до керівництва містом тими людьми, які є молодими і які по-новому дивляться на світ, на вирішення тих проблем, які існують в нашому місті. Саме тому ми йдемо на вибори, саме тому наш блок ставить за мету провести до Луцької міської ради молодих, але досвідчених та енергійних патріотів свого міста.

– Звідки виникла ідея взяти участь у виборах, адже це дуже відповідальний та рішучий крок?

– Ви знаєте, наша організація „Національний Альянс” увесь минулий рік була доволі активною у громадсько-політичному житті нашого міста та області. Варто відзначити і різні події, до яких ми були безпосередньо причетні. По-перше, слід згадати активну позицію наших молодих лідерів під час Помаранчевої революції, як на теренах Волині, так і Києва. Адже наша молодь – це насамперед молодь, яка творила революцію в Луцьку, яка стояла на барикадах і не боялась рішучих дій, це молодь, яка витворила зрештою цю революцію. Це і ряд інших заходів, до яких ми були причетні. Маю на увазі зміну керівництва студентської профспілки Волинського держуніверситету імені Лесі Українки, зняття корумпованого кучміста, прокурора області Андрія Гіля.

– Ви говорите, що хочете провести певну кількість молодих людей до Луцької міської ради. Навіщо? Для того, щоб відстоювати інтереси молоді чи для того, щоб вдихнути нове життя у роботу міської влади?

– Насамперед варто говорити про те, що ми, безумовно, є блоком опозиційним до нині діючої міської влади, влади корумпованої, влади хабарників, влади, яка дискредитувала себе своїми незаконними діями. Із власних спостережень можу сказати, що ця влада за 20 років свого „правління” набридла лучанам, які чекають змін. Лучани хочуть бачити порядних та чесних людей на найвищих посадах свого міста. Ви знаєте, я, як людина, яка в двадцятирічному віці стала депутатом Луцької міської ради, зіткнувся з тим, що до мене з проханнями посприяти у вирішенні тих чи інших питань зверталась не лише молодь, а й люди набагато старшого віку. Тому говорити про лобіювання виключно інтересів молоді було б неправильно. Ми йдемо у міську раду не тільки захищати інтереси молоді, хоча це також будемо робити, а й боротись за права лучан.

– То яку ж конкретну мету Ви перед собою ставите?

– Наша мета – провести до Луцької міської ради мінімум п’ять молодих депутатів, створити свою фракцію і, безумовно, впроваджувати ті напрацювання, які ми вже маємо та радикально й рішуче (не побоюсь цих слів) відстоювати інтереси лучан. З власного досвіду скажу – це нелегко, а особливо в тому разі, коли тобі перешкоджає владна верхівка. Але в таких випадках можна і варто застосовувати громадський тиск. І наші молоді люди готові це робити.

– А чим ваш блок, окрім молодості кандидатів, відрізняється від інших політичних сил, які беруть участь у виборчих перегонах?

– Хочу зазначити, що в нашому блоці не продавалися місця. Це найперша і найпринциповіша відмінність. Адже зараз можна проаналізувати списки різних політичних партій та блоків і побачити наступне – великий бізнес покупляв собі місця у списках тих чи інших політичних сил. Наступне – у нас немає людей, які б здискредитували себе участю у корупційних схемах та інших брудних скандалах. У нас немає хабарників, людей, проти яких відкривались кримінальні справи, людей, які порушували виборче законодавство. В нашому блоці, який ми пропонуємо, як альтернативу усім іншим політичним силам, є молоді, перспективні, досить досвідчені люди, які не один рік беруть активну участь у громадсько-політичному житті своєї області та міста. Звичайно, всі ці люди по своїй суті є ідеалістами, але саме такі люди потрібні в міській раді. Також принциповою відмінністю є наша програма дій, адже вона дуже чітка й рішуча. Ми не говоримо про те, що зможемо перевернути світ і це місто, але ми говоримо про конкретні речі. Тому в нашій програмі, достатньо короткій до речі, вказано ті найважливіші моменти, втілювати які ми збираємось з допомогою нашого депутатства.

– Якими будуть перші кроки лідерів Блоку Ігоря Гузя за умови проходження в міську раду?

– Безумовно, що незалежно від виборів міського голови, хоча ми і сподіваємось не побачити більше на цій посаді Антона Кривицького, будемо намагатись обрати помаранчевих секретаря ради, керівників комісій. Одним із перших кроків наших депутатів буде створення своєрідної системи прозорості, яка б дозволила кожному лучанину відкрито отримувати інформацію про рішення, які приймаються міською радою, міським головою і міськвиконкомом. Крім цього ми будемо стояти на позиції забезпечення громадського впливу на прийняття рішень. Адже ті громадські слухання, які тривають зараз в місті Луцьку насправді абсолютно неефективні.

– Зрозуміло, що Ви категорично негативно ставитесь до нинішньої міської влади. Скажіть, що ви будете робити в тому разі, якщо ця влада в результаті виборів все ж таки не зміниться, і навпаки, якщо до владного керма в місті прийдуть нові „правильні” люди?

– Чому ми проти Кривицького і проти його команди?.. Ви знаєте, людина, яка ще рік тому відстоювала інтереси Кучми і Медведчука, будучи керівником обласного осередку СДПУ(о), вже по своїй природі не може бути мером міста, яке на президентських виборах 2004 року проголосувало за Віктора Ющенка. Примітно, що вже пізніше Антон Федорович намагався перефарбуватися у помаранчевий колір. А згадайте ті суди, які програв наш мер, незаконно агітуючи за Віктора Януковича. Наступний момент – це корумпованість і закритість влади в місті Луцьку. Адже якщо поглянути як розподіляються бюджетні кошти, то ми бачимо, що вони йдуть на ті структури, на ті фірми, якими керують близькі люди Кривицького. Також не можна оминути той факт, що будь-яка влада не може бути вічною. А тому майже двадцятирічне керівництво Кривицького містом на сьогоднішній день нагадує „застій”. Зрозуміло, що цим людям важко приймати нові рішення, вони не здатні на нові підходи. Важливим чинником є шантаж, адже саме так сприймається співпраця міського голови Антона Кривицького з депутатським корпусом. Наступне – наш мер, окрім усіх згаданих негативів, є нахабою в повному розумінні цього слова, людиною, яка опускається до того, що привселюдно може обізвати законослухняного громадянина. Я маю на увазі нещодавній випадок в стінах Луцького міськвиконкому, коли Антон Федорович спромігся впасти настільки низько, що обізвав мене як депутата, просто як громадянина не вельми приємними словами. А це неприпустимо. Хам не може бути мером міста. Можна наводити ще багато інших чинників, які свідчать про наше негативне ставлення до Кривицького. І це не безглузда боротьба. Ми боремось проти тієї системи, яку він створив у нашому місті. І сподіваємось, що цей режим ми подолаємо.

– Скажіть, Ігоре, а як ви оцінюєте шанси вашого блоку? Чи реально кільком молодим незаангажованим людям стати депутатами міської ради?

– Знаєте, ми вважаємо, що лучани за стільки гарячих виборчих кампаній вже навчилися розрізняти кому вірити можна, а кому ні, хто готовий захищати їхні інтереси, а хто просто пустослівно обіцяє. Я думаю, що достатньо велика кількість молоді та людей старшого віку в нашому місті будуть готові проголосувати за наш блок як певну альтернативу майже всім блокам, які йдуть на вибори за тією схемою, в якій місця продаються, купляються, в якій кандидати просто прагнуть отримати мандат. Ми беремо участь у виборчих перегонах не для того, щоб отримати мандати, ми йдемо для того, щоб втілювати наші ідеї розвитку міста Луцьк та захищати інтереси лучан.

– А якими методами ви будете привертати увагу лучан? Чи будуть якісь цікавинки та оригінальні ходи у вашій виборчій кампанії?

– Звісно, виборча кампанія у молодого креативного блоку буде цікавою та неординарною. Ми будемо намагатись пояснити лучанам сутність нашої ідеї, суть нашого блоку і запрезентувати тих десять молодих кандидатів, як людей перспективних, досвідчених, як таких, які готові стати на захист інтересів лучан та інтересів нашого міста.

Розмовляла Ірина Качан


Попередня новинаІгор Гузь: «Зупинимо Кривицького!» Наступна новинаІгор Гузь: «Ми не переймаємось поразкою правих сил на цих виборах, бо наш рік – 2011-й»