Минув рік від початку діяльності молодіжної організації “Національний Альянс”. За цей час про організацію почули навіть ті, хто не цікавиться громадсько-політичним життям. Національний Альянс зумів стрімко увірватися на міжнародний рівень роботи та провести низку суспільно вагомих кампаній в середині держави. Думками з приводу діяльності організації та перспектив подальшого розвитку поділився керманич Національного Альянсу Ігор Гузь.

– Ігоре, Ви стояли у витоків утворення Національного Альянсу. Розкажіть що стало передумовою до створення цієї молодіжної організації?

– Дивлячись на розвиток молодіжного руху, прийшло усвідомлення того, що в Україні не вистачає потужної правої молодіжної сили. А тому молоді немає де себе реалізувати. І вже після закінчення Помаранчевої революції, після нашої перемоги ту молодь, яка була помаранчевою в різних кампаніях, в різних політичних структурах патріотичного спрямування, ми об’єднали в межах нашої організації. Адже потреба об’єднати свої зусилля після подій осені 2004 зросла. Наші активісти – це молодь, яка ставить національний чинник як визначальний, яка керується високоморальними життєвими принципами. Тому 29 січня 2005 року в місті Києві відбулися устоновчі збори Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Національний Альянс”, організації, яка своїм гаслом обрала гасло „Україна понад усе”, яка є позапартійною структурою з яскраво вираженим національним чинником. І саме 29 січня вважається днем утворення нашої організації. Ми виникли в результаті Помаранчевої революції, створились для того, щоб утверджувати праву ідеологію, щоб втілювати ідею національного відродження України.

– А чому саме права ідея?

– Україна географічно належить до Європи. Нині ж наша держава стрімко наближається до Європи у політичній площині. А на сьогоднішній день у Європі у всіх політичних процесах чітко вирізняються три політичні сили – ліві, ліберали і праві. Ми вважаємо, що права ідея – рятівна, а тому найбільш прогресивна. І ця прогресивніть полягає в тому, що в основі правої ідеї лежить насамперед національний чинник, який інтегрує всіх українців в Українську Націю. Це традиціоналізм, який свідчить про універсальність усіх моральних цінностей, які пропагує права ідея. Важливим чинником, звісно, є життєвий ідеалізм. Ліві, праві та ліберали мають свої концепції з приводу важливих питань, які дуже часто виступають наріжним каменем. Це питання моралі, впливу масової культури, розмиття кордонів, ставлення до релігії, нелегальної міграції тощо. Чітку і правильну позицію у цих питаннях декларують саме праві. Тому я вважаю, що на сьогодні права ідея – це найправильніший шлях в морі ідеологій та ідеологічних систем, які існують в нашій державі та світі в цілому.

– Тобто права ідея здатна порятувати українську молодь?

– Важко говорити про порятунок молоді. Важливо насамперед те, що наша держава має обирати ту систему цінностей, ті світоглядові засади, які пропонують їй ті чи інші ідеології. Прикро, але сьогодні наш люд все більше й більше схиляється до ідеології лібералізму, яка є, на жаль, пануючою у світі та несе в собі надзвичайний негатив. Тому ми вважаємо, що націоналізм є альтернативою. Безумовно, це не панацея, але політичні сили, які сповідують ці ідеї, першочерговими ставлять інтереси української держави та української нації. Саме тому національна ідеологія є передовою.

– Тобі як лідеру Національного Альянсу легко згуртувати навколо себе молодь, адже нині існує стереотип про те, що молодь сьогодні аполітична, байдужа, здеградована під впливом масової культури?

– Ми дотримуємось погляду, що ініціативна меншість вартує більше, ніж інертна більшість. Ми реалісти і не говоримо про те, що прагнемо згуртувати мільйони молодих людей. Наша мета – опанувати тисячі молодих патріотів, які б підтримували наші переконання, погляди, згуртувати ту частину молоді, яка розуміє, що під знаменами Бога та України треба йти до своєї мети. А говорити про легкість чи про труднощі в питанні залучення молоді до громадського життя, думаю, не варто. Адже та молодь, яка має потенціал, яка володіє природними здібностями, яка плекає ідеї патріотизму, реалізує себе в будь-якому разі. Частина таких людей приходить до нас.

– Як ти вважаєш, в Національного Альянсу є перспективи для подальшого розвитку і наскільки потужною є ваша організація?

– Дивлячись на розвиток правого руху в Європі, можна стверджувати, що такі перспективи є. А тому організації, політичні сили з подібними до нашої ідеологіями, будуть перемагати. Це однозначно, адже виклики часу й сьогодення в Європі, світі та зокрема в Україні свідчать про те, що таких молодіжних, патріотичних сил, як Національний Альянс, не вистачає. Що стосується перспектив нашої організації зокрема, то мені важко судити, але, я все таки вважаю, що ми маємо певний потенціал, а тому перспективи є. Про це говорить те, що за рік діяльності ми об’єднали близько тисячі молодих людей, які сповідують певні цінності. Ми провели активну роботу в різних напрямках – міжнародному, культурно-просвітницькому та найбільшою мірою в громадсько-політичному. Можна довго переповідати усе зроблене, згадувати всі події. Відзначу головне – це наша активна позиція в білоруському питанні, в напрямку захисту українських національних інтересів, наша робота по популяризації української мови, культури, боротьба з кучмістами. Всі ці речі наводять мене на думку, що Національний Альянс зможе ефективно розвиватися далі.

– А які плани на майбутнє будує Ігор Гузь та Національний Альянс загалом?

– За 2006 рік ми ставимо собі за мету опанувати своїми представництвами всі регіони України. Безперечно, будемо продовжувати роботу в усіх напрямках. Це великою мірою міжнародна діяльність. Маю на увазі створення так званої балто-чорноморської вертикалі, як певної альтернативи, як противаги Європейському Союзу та Росії. Це своєрідне світоглядове, можливо організаційне, об’єднання країн, які лежать між Балтикою і Чорним морем, де Україна, безумовно, буде відігравати одну з вирішальних геополітичних ролей. Звісно, будемо співпрацювати з молодіжними опозиційними організаціями братньої Білорусі та допомагати білоруському народу у визволенні від проросійської диктатури Олександра Лукашенка. Також будемо продовжувати роботу по національно-патріотичному вихованню української молоді. Так, у кількох регіонах ми плануємо організаційно оформляти центри патріотичного виховання молоді, які на державному рівні будуть вести системну роботу з молоддю. Безумовно, будемо продовжувати всю іншу роботу, далі розвивати розпочаті в 2005 році кампанії «Наш формат», «Українська вулиця», «Зупинимо рекламу смерті», запровадження в школах обов’язкового курсу «Основи християнської етики» та інші, будемо запускати нові кампанії, які підніматимуть проблемні теми.

–Національний Альянс брав участь виборчих перегонах. Які результати?

– Так, наша організація не стояла осторонь нинішніх виборів і активно включилась у виборчий процес. Спершу зазначу, що Національний Альянс – організація позапартійна, а тому не орієнтувалась на жодну політичну силу. Але ми підтримували і підтримуємо усі націоналістично-патріотичні сили. Насамперед це Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та Український Народний Блок Костенка і Плюща. Що стосується безпосередньо нашої участі у виборах, то скажу, що ми стали собі за мету, щоб певна кількість наших активістів, молодих лідерів стала депутатами місцевих рад. У різних областях ми будували в діалозі стосунки з різними політичними партіями патріотичного спрямування. Співпрацюючи з такими силами, наші лідери мали можливість балотуватися до місцевих рад. В результаті ми здобули п’ять депутатських мандатів. Варто сказати, що ми тепер маємо двох депутатів обласних рад. Депутатство членів Національного Альянсу дасть можливість нашій організації, по-перше, ефективно відстоювати інтереси виборців, адже наші люди є достатньо рішучими і радикальними, по-друге, тим чи іншим чином законно лобіювати інтереси нашої організації та інтереси молоді в цілому.

– Національний Альянс як громадсько-політична організація зможе колись перерости у впливову політичну силу, як думаєш?

– Об’єктивно кажучи, загадувати важко. Це буде залежати від того, чи зможемо ми найближчі два- чотири роки об’єднати в наших рядах потенційно сильних людей, які в подальшому матимуть бажання займатись політикою. Ми як молодіжна організація, зрозуміло, претендуємо на молодіжні здобутки, а політична партія як така претендує на владу в цій державі. Та все ж найближчим часом велика політика нам не загрожує. Ми й так достатньо займаємось громадсько-політичною діяльністю. Але, я думаю, в подальшому такий розвиток подій не виключений.

Розмовляла Ірина Качан


Попередня новинаІгор Гузь: "Ми не говоримо про те, що зможемо перевернути світ" Наступна новинаІгоря Гузя обрано керівником депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму