Депутат  Волинської обласної ради, заступник керівника обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Ігор Гузь – один із найактивніших депутатів Волинської обласної ради. Хоча обирався він по мажоритарному округу на Старовижівщині,  Ігор Гузь часто зустрічається із виборцями в інших районнах, в тому числі і в Ратнівському.

 Ігоре Володимировичу, як часто Ви буваєте на Ратнівщині?

Після того як мене обрали в обласну раду по мажоритарному округу в Старовижівському районі на Ратнівщині буваю часто. Хоча це й не мій округ, проте проблеми у людей тут такі самі. Це північні райони, де майже неможливо знайти роботу, де важче отримати врожай на землі, де люди виживають фактично лише із збирання ягід, грибів і здачі молока. Проблеми ідентичні, тому й вирішувати їх потрібно не лише в тому окрузі де мене вибрали, а скрізь.

В Ратно вже майже рік працює моя громадська приймальня, я активно зустрічаюся із людьми, і не лише в районному центрі, а й по селах. Для депутата головне чути і бачити людей, має бути безпосередній зв’язок між ними, тоді такий депутат може реально допомогти своєму виборцю. Я притримуюсь такої думки, тому в останні два місяці об’їхав тридцять сіл у Ратнівському районі та зустрівся із понад тисячею людей.

І що Вам кажуть люди, які першочергові проблеми які їх сьогодні хвилюють?

Найбільше люди схвильовані і обурені тим що їм не повертають гроші за здане молоко. На сьогодні населенню боргують понад два мільйони гривень! Є люди, якім не повернули по кілька тисяч, а для них – це єдине джерело доходу. Я неодноразово звертався на сесії обласної ради з цього питання, проте влада вирішувати цю проблему не поспішає, а перекупники молока й далі не повертають гроші.

Ми пішли на крайній захід – на годину перекрили дорогу в центрі Ратного. Селяни і я спільно із ними вимагали негайного повернення коштів і підвищення закупівельних цін на молоко. Дана акція мала великий резонанс не лише в області, а й в Україні – про неї розказали національні телеканали та написала місцева преса. І це дало свій ефект. За моєю інформацією ПрАТ «Ратнівський молокозавод» – найбільший боржник – бере кредит для того щоб розрахуватися з людьми. Але якщо вони цього не зроблять, або затягуватимуть із виплатами, я гарантую, що ми знову проведемо таку акцію, але вона буде значно масштабнішою.

 Нещодавно Ви разом із народним депутатом Геннадієм Москалем зустрічалися із жителями села Велимче, про що була розмова?

Я знаю, про те що в цьому селі дільничну лікарню перевели на денний стаціонар. Така форма роботи лікарського закладу не може дати належний рівень медичної допомоги. І це зроблено в Велимчах – одному із найбільших сіл не лише в районі, але й в області. В таких населених пунктах, де живе велика кількість людей такого робити не можна. Крім того ця лікарня також обслуговувала пацієнтів із навколишніх сіл. Тепер для того щоб отримати належну медичну допомогу велимчанцям потрібно їхати в районний центр, а це понад 30 км.

Спільно із Геннадієм Москалем ми зустрілися із селянами, вислухали їх і спільно спланували дії для того щоб повернути в село лікарню. По-перше, було вирішено зібрати терміново позачергову сесію сільської ради для того щоб вона прийняла рішення про необхідність функціонування дільничої лікарні. Це дуже важливо, бо без такого рішення жодна інстанція не зможе відновити медичний заклад. По-друге, Геннадій Москаль звернувся із запитом до Віце-прем’єр-міністра-міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової із вимогою вжити всіх необхідних заходів, виділити потрібні кошти для того щоб лікарня функціонувала. Впевнений, що спільними зусиллями ми здобудемо перемогу і повернемо селянам лікарський заклад в такому вигляді як він був.

Насамкінець, що хочете побажати ратнівчанам?

В першу чергу вітаю жителів Ратного із днем селища. Бажаю успіхів, родинного тепла та достатку. Зустрічаючись із селянами зрозумів, що на Ратнівщині живуть чуйні і щирі люди. Бажаю Вам бути активними в боротьбі за свої інтереси, а я, як депутат обласної ради, буду Вам у цьому допомагати.


Попередня новинаБорис Тарасюк: «Ковель буде мати вищий навчальний заклад» Наступна новинаСоціологія