Politychne-9На ВолиньPost відбудбулася чат-конференція з заступником голови Волинської обласної ради Ігорем Гузем.

Україночка: Доброго дня. Люди працюють в Олицькому бидинку інтернаті для пристарілих, КІверцівського р-ну. Зараз в інтернаті розпочався щорічний ремонт. Чому санітарки повинні поміж своїх прямих обов’язів рробити ремонт та ще й здавати протягом року на це свої гроші (із нещасної заробітної плати в 1300 грн)????. Я вже писала на 1+1 але вони туди приїхали з перевіркою та ще й з попередженням!!. а чому не можна приїхати раптово, без всяких дзвінків та попереджень про перевірку?? Чому на деректора Олицького інтернату Ткачука Петра Яковича ніхто не може вплинути?? він усім там башляє і своїм дітям вілли строїть??

Ігор Гузь: Я не вперше чую про таку проблему, але беру до уваги Ваше звернення. Розберуся по суті в ситуації у цьому інтернаті. Думаю, що це буде понеділок-вівторок наступного тижня. Єдине – мені потрібні ваші контакти. Будь ласка, наберіть 778327. Це мій помічник. І вкажіть, у який спосіб вам дати відповідь.

Олена Пехх: Ігоре Володимировичу, доброго дня. Маю до Вас декілька запитань.

1) Ваше бачення того, чому розвалилась коаліція у Верховній Раді.

2) Як Ви бачите сьогоднішня “люстрація” практично стоїть на місці, що було і буде зроблено найближчим часом задля оптимізації цього процесу в області?

3) Ви напевно знаєте, що зараз робиться в Старому місті і у якому стані пам’ятки архітектури. Ось вулиця Плитниця, Кафедральна та інші, де знаходяться пам’ятки переживають не найкращі свої часи. Байдужість істориків та бездарність влади зробили свою справу. Читала, що біля Луцького замку хочуть збудувати 3 готелі. Отож що влада планує робити у Старому місті? Дякую за відповідь.

Ігор Гузь:1) Все елементарно просто. Верховна Рада потребує перезавантаження. Всі це розуміють, і я в тому числі. Юридичною підставою для цього є розпуск коаліції. Тому ВО «Свобода» та УДАР прийняли таке рішення. Я підтримую позачергові вибори до Верховної Ради в кінці жовтня.

2)Потрібен закон про люстрацію, аби цей процес відбувався на державному рівні. Як це було, скажімо, у Чехії. Всі спроби громадських інституцій взятися за цю справу, на жаль, є не до кінця ефективними. А люструвати у нас є кого, що в області, що в країні. На превеликий жаль, за 5 місяців після Януковича по факту цей процес в області майже нічим не завершився. Але якщо всі ті, хто були на Майдані, закриють на це очі, перемоги Майдану як такої не буде. Тому що люстрація – один з основних стовпів змін у нашій країні.

3)Мені здається, що основною проблемою Старого міста є відсутність цілісної концепції і стратегії розвитку цієї частини Луцька. Ключова проблема – наявність Центрального ринку, який, очевидно, повинен розміщуватися в іншому місці. Рано чи пізно будь-який міський голова, сьогоднішній чи наступний, повинен прийняти вольове рішення разом із депутатським корпусом і знайти достойне місце для розташування цього ринку. Що стосується новобудов у Старому місті, то відразу сказати, що там не потрібно будувати готелі чи якісь інші заклади я не можу. Якщо вони будуть вписуватися в архітектуру і концепцію розвитку, то, можливо, вони там і потрібні. Але все повинно бути в міру і відповідати розумінню, що таке Старе місто для Луцька.

Юрій: Чи були ви на представленні нового голови Волинської ОДА Володимира Гунчика? Як враження? Він буде ліпшим губернатором ніж Пустовіт? І до речі яким губернатором був на вашу думку Пустовіт?

Ігор Гузь: Був, враження нормальне. Я думаю, покаже час. Я мав годинну розмову з новим губернатором. Розповів своє бачення стосовно багатьох аспектів життя області. У багатьох пунктах воно співпадає. А хто буде кращим губернатором покаже час і оцінка громади.

Щодо роботи Григорія Пустовіта, то його час перебування на посаді співпав з найбільш напруженими місяцями для країни. Нагадаю, це анексія Криму, початок та розгортання АТО, поглиблення економічної кризи. На своїй посаді Григорій Олександрович проявив себе як державник і передав область Володимиру Гунчику цілком стабільному стані.

Християнин: Пане Ігорю, слідкую давно за Вашою діяльністю. Крім вступів в нові партії та крики на мітингах, чи на сесіях – нічого іншого не помічав. Говорять, що Ви в житті ніде не працювали, це правда? Тому дуже хочеться, щоб Ви щось зробили конкретне як депутат мажоритарник, хоча би гвіздок забили один для громади, бо оратора нам не треба, ми хочемо людину яка працює а не кричить на всіх зібраннях так, як то їй чого бракує. Я Вас прошу як чоловік з досвідом, спробуйте щось зробити без крику, бо пройде час і про Вас погано заговорять, звісно, якщо цей час не наступив вже.

Ігор Гузь: 1. Мені 32 роки, з яких останні 12 років я – депутат місцевих рад, куди мене обирали люди.

2. Мені довелося 4 роки попрацювати у Луцькій міській раді на посаді начальника відділу у справах сім’ї та молоді та радника міського голови. Окрім того, я працював помічником народного депутата України, в низці громадських та політичних структур. Багато це чи мало вирішувати вам.

3. Щодо «крику», то кожен політик має своє бачення стосовно досягнення тих чи інших особистих цілей та захисту інтересів громадян. Якщо кимось моя поведінка сприймається негативно, це нормально. Я не хочу всім подобатися. Але я спілкуюся з сотнями і тисячами людей як у своєму виборчому окрузі на Старовиживщині, так і у всій області. І більшість з них ставляться позитивно до моєї активної політичної позиції.

Футбік: В суботу будете на стадіоні вболівати за Волинь?

Ігор Гузь: Мій перший самостійний прихід на стадіон стався у 1996 році. З того часу я палко вболіваю за наш футбольний клуб. На жаль, у минулому сезоні відвідав мінімум матчів, теж саме може бути і в цьому сезоні, оскільки дуже велике навантаження на роботі і у громадській діяльності. Але майже завжди спостерігаю за матчами «Волині» по телевізору.

Ірина Качан: Не секрет, що ви хочете балотуватися у народні депутати на найближчих виборах. Якщо вашим конкурентом буде Борис Клімчук, які шанси у Гузя перемогти? Адже Борис Петрович – людина, яка вміє робити вибори, тому навіть після революційних подій здобути мандат нардепа йому під силу. Мабуть…

Ігор Гузь: Я ще не прийняв рішення чи буду я балотуватися, і якщо буду, то яким чином чи в якому окрузі. На сьогодні невідома система виборів: чи вона буде суто пропорційною, чи пропорційно-мажоритарною. Але в будь-якому випадку вважаю справою честі, аби така людина як Борис Клімчук не була обрана народним депутатом. Людина, яка з гордістю кричала, що Янукович – «мій президент», і на руках якої, як і на руках якої всіх членів Партії регіонів, кров Небесної Сотні. Навіть якщо вони не натискали на курок, то буди тихими співучасниками розстрілу Героїв України. Такі люди не мають права представляти Волині у Верховній Раді.

Футбік: Чому не зробити приємне працівникам Волинської обласної ради і не провести розіграш декількох квитків на Бандерштат?

Ігор Гузь: Окремі працівники обласної ради отримають запрошення на фестиваль, оскільки допомагали у його організації.

Християнин: Ще одне питання. Чому Ви не пішли добровольцем на СХІД і скільки Ви власних грошей вклали в благодійність за останій рік, ВЛАСНИХ, а не з депутатського фонду?

Ігор Гузь: Оскільки мене обрали заступником голови обласної ради, а це відповідальність за дуже багато напрямків життєдіяльності області, то вважаю, що більш корисним для справи буду тут. Окрім того, у свій час, будучи в розташуванні батальйону «Айдар», почув аргументи від хлопців з великим військовим досвідом, що ефективне забезпечення їх і всіх волинських військовим усім потрібним є значно важливішим завданням для мене, аніж моє перебування там. Намагаюся що є сил виконувати поставлені завдання.

vitaliy struk :Чому ви так боїтеся Бориса Петровича Клімчука? З яких пір ви стали вважати себе “народом Волині”, по відношенню до цієї людини? Невже ви вважаєте себе кращим керівником за Бориса Петровича? Якщо ви такий патріот, то навпаки маєте бути раді що Клімчук іде на вибори, і народ Волині “поставить оцінку” його діям. Припиніть вдавати з себе Дона Кіхота, а краще реальними справами докажіть що ви можете бути більш ніж “колядником”.

Ігор Гузь: Я вважаю, що колишній член Партії регіонів Борис Клімчук робив усе можливе, аби задушити на Волині Майдан, підтримував репресії проти євромайданівців і до останнього моменту залишався вірним Януковичу. Для мене такі люди повинні бути викреслені з політичного життя області та країни. Хоча зрештою оцінку їм мають дати люди.

Hurricane18: Щодо люстрації заступників УМВС. Маю питання щодо особи Поліщука. Ви знаєте, що він місяць провів у АТО і в Слов’янську, що підтвердили окремі депутати Волиньради і інші люди, що були там. Як Ви вважаєте, чи необхідно його після цього люструвати і чи мають моральне право його люструвати люди, які і дня не були у тому пеклі.

Ігор Гузь: Я глибоко переконаний, що люди, причетні до репресій проти активістів Євромайдану, мають бути не просто зняті зі своїх посад, а звільнені з органів правопорядку. Це стосується і Руденка, і Никитюка. Щодо пана Поліщука, то навіть з огляду на участь в АТО я не вважаю, що він має право займати посаду заступника начальника обласної міліції.

Hurricane18: Як Ви відноситеся до мера Луцька – Романюка, а точніше – до його систематичної і грунтовної корупційної діяльності. Зокрема, в останній час почали випливати різні подробиці цієї діяльності – Карабас, тендер по Зоопарку і т.д. і т.п.

Ігор Гузь: Якщо у вас є конкретні факти корупційних дій, прошу їх надіслати мені на електронну пошту: guz.igor@gmail.com. Що стосується діяльності міського голови в принципі, то на сьогодні я бачу більше позитиву, ніж негативу.

Юрій: Ваш колега Олександр Пирожик на чаті на ВолиньПост заявив, що колишній голова ОДА Борис Клімчук “прагне ревашну”. До речі, ще раніше було багато чуток, що Клімчук є неформальним керівноком штабу Петра Порошенка на Волині. Ви щось знаєте про це? І взагалі, де зараз Клімчук? Чи може він, на Вашу думку, ще повернутися у волинську політику?

Ігор Гузь: Я думаю, занадто багато уваги політичному пенсіонеру Борису Клімчуку. Його час уже минув. Я з ним не спілкуюся, не зустрічаюся. Тому де він, які його плани мені невідомо.

Мирослав Ватащук:  Ігоре Володимировичу, і як ото воно: тогово чи тамтеє?

Ігор Гузь: Тамтеє

Валерій Михалюк :Прошу Вашої допомоги. Я житель смт. Турійськ, який ніколи раніше як і інші не мав проблеми із доступом до водойм для купання, проблема сьогодення в тому, що на орендовані озера, які знаходяться на території Соловичівської сільської ради, біля траси Львів-Ковель не дозволяють безоплатно заходити для купання. Особливо шкода дітей, які прийшовши на озеро покупатись, повертаються додому, так як не мають коштів щоб здійснювати незаконну оплату особам, а також бояться іти щоб купатись. Право користуватися природними об’єктами закріплено у ст. 13 Конституції України, де чітко визначено, що «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України … є об’єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону». Питання, пов’язані з вільним доступом до водойм регламентуються ст. 47 Водного кодексу України де зазначено, що «Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів». З повагою Валерій.

Ігор Гузь: Готовий взятися за вирішення вашого питання. Вийдіть на зв’язок зі мною через помічника, телефон 778327.

Карпюк: Шановний Ігоре Володимировичу! Хочу Вам поставити точнісінько таке саме питання,яке ставив Вашому колезі – першому заступникові голови обласної ради Пирожикові і продублювати його хочу тому, що після відповіді Олександра Веніаміновича нічого абсолютно не змінилося… Отож: як Ви вважаєте: правильно чи ні робить голова Рожищенської районної ради Андрій Музика їздячи службовим авто щодня з Луцька зранку в Рожище на роботу і ввечері з Рожищ до Луцька? Який він після цього Голова районної ради, якщо він навіть в районі не проживає?

Ігор Гузь: Спробую розібратися у цьому питанні.

Volyniaka: Ви читаєте коментарі про себе в інтернет-виданнях?

Ігор Гузь: Не читаю, тому що 90% з того, що пишуть, публікують проплачені особи в тих чи інших політичних штабах. А останнім часом і у міліцейських коридорах.

Сепаратист: Ігоре,як ви вважаєте,те що відбувалося останнім часом у раді(виступи та критика Симоненка,Левченка про ситуацію на сході)-правда чи просто повторювання російської пропаганди?

Ігор Гузь: Моя відповідь проста. Такі горе-політики як Левченко та Симоненко не мають права бути депутатами українського парламенту. А їхні політичні сили, КПУ і Партія регіонів, повинні бути заборонені.

Сепаратист: Ігоре ви берете відповідальність за безпеку тих сотен глядачів,що братимуть участь у “Бандерштаті”,адже це досить ризиковано,зважаючи на тенденцію про фальшиві мінування? Чи не здається вам,що проводити подібні фестивалі дещо цинічно,в той час коли гинуть десятки мирних жителів на Сході саме від рук української армії?

Ігор Гузь: У нас буде потрійна система охорони. Це рівненська охоронна фірма «МЖК», наші друзі з громадської організації «Патріот України» та представники МВС і СБУ. Фестиваль проводиться уже ввосьме. І ми завжди присвячуємо велику увагу безпеці відвідувачів. Якихось суттєвих ексцесів за цей час не було. І впевнений, що не буде.

Щодо доцільності проведення фестивалю у такий час, то я можу послатися на офіційну аргументацію оргкомітету фестивалю, де чітко і ясно роз’яснено.

Volyniaka: Чи відреагував якось представник АП, коли ви йому заявили про Терещука, який тепер головний міліціонер області? Можливо, ви мали з ним пізнішу розмову? Чи це просто проігнорували?

Ігор Гузь: Поки реакції не було, але я знаю пана Геннадія Зубка уже декілька років. Він чесна та порядна людина, тому переконаний, що і Президент України Петро Порошенко, і міністр МВС Арсен Аваков уже проінформовані з приводу позиції активістів Майдану Волині щодо призначення Терещука керівником київської міліції. Чекаємо на кадрові рішення.

Світлана_М:. Ви схвалюєте рішення Яценюка подати у відставку?

Ігор Гузь: Я ставлюся до Арсенія Петровича з великою повагою, вважаю його ефективним політиком та ще більш ефективним менеджером-управлінцем. Не бачу йому альтернативи на посаді прем’єр-міністра як в даний момент, так і після позачергових виборів до парламенту. А рішення стосовно відставки коментувати не буду, йому краще знати, як діяти у такій ситуації.

Эрика Кляйн: Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, как можно записаться в отряд “Погоня”? Или он уже не берет в свои ряды желающих помочь Украине?

Ігор Гузь: Так, дійсно. Я причетний до допомоги у формуванні загону білоруських добровольців «Пагоня». Хлопців, які готові жертвувати своїм життям в боротьбі проти російської агресії, розуміючи, що сьогодні Україна зіткнулася з такою проблему, а завтра це може чекати Білорусь.

А всі деталі стосовно набору нових добровольців ви отримаєте, написавши на пошту: pahonia1@gmail.com. А також відслідковуючи новини на офіційних сторінках загону у Фейсбуці facebook.com/belpahonia і Вконтакті vk.com/belpahonia.

Світлана_М.: Розкажіть про ситуацію з протестом жінок у Ратному (ви писли у ФБ, що там були). Чому жінки вийшли, чи будуть якісь рішення влади щодо цього?

Ігор Гузь: Так, дійсно вчора із 10:00 до 22:00 я перебував у Ратно, де разом із колегами спілкувався та переконував матерів, жінок, сестер волинських військовослужбовців розблокувати міжнародну трасу. Для цього знадобилося 12 годин, але станом на сьогодні траса розблокована і рух до Білорусі і з Білорусі відкритий. А вже сьогодні група ратнівських жінок виїхала до Києва, де разом із представниками волинської влади зустрінеться з посадовцями Адміністрації Президента та Міністерства оборони України. Сподіваюся, що їх почують.

Юрій Вчора: з”вилася інформація, що переселенців зі сходу викликатимуть у військомати і, можливо, відправлять воювати. Що ви про це знаєте? Чи реально буде змусити східняків потрусити трохи дупою за свою ж землю? Що заважає це зробити швидко, аби люди ще більше не обурювалися?

Ігор Гузь: Наскільки мені відомо, військовий призов відмінений у Донецькій та Луганській областях. Але спілкуючись із сотнями волинян, бачив їхнє обурення стосовно біженців чоловічої статі, які замість того, щоб обороняти свій край, перебувають на Волині та ще й вимагають того, чим подекуди не забезпечені власне й самі волиняни. Тому призов цих чоловіків є закономірним. Більше того, я вважаю, що волинська влада повинна приймати зі Сходу України тільки жінок, дітей і людей похилого віку.

Сепаратист: на вашу думку,чи правильно було міняти голів райадміністрацій на представників”Свободи” навіть якщо це не дуже компетентні люди? Хіба це було законно з вашого боку виконувати розпорядження в.о.президента Турчинова?Невже люди завинили лише в тому,що були членами партії регіонів,просто абсурд…

Ігор Гузь: Я вважаю, що ті керівники РДА, які є членами ВО «Свобода» перебувають на своїх місцях, є адекватними та ефективними управлінцями.

Михайло: Чи вважаєте ви реальним створення на Волині громадського ЗМІ (тобто такого, яке б фінансувалося громадою а не бізнесом). і, якщо вважаєте реальним, то як готові практично цьому сприяти?

Ігор Гузь: Вважаю це реальним. Ті, хто будуть організовувати цей процес, нехай звертаються. Будемо спільно думати, як можна допомогти.

Mirna :Як там поживають мої “улюблені” близнюки Кононовичі? Що з їхнім офісом? 13 кімнат, величезний офіс у центральній частині міста. Поганою мітлою їх звідти!!!

Ігор Гузь: Щодо офісу, то інформації не маю. Щодо того, як поживають, то маю інформацію про обрання одного з них керівником всеукраїнської організації комсомолу.

Volyniaka: Ви вірите, що Росія повноцінно вторгнться в україну і почнеться повномасштабна війна?

Ігор Гузь: Думаю, такого не буде. Українське суспільство, загартована у боях українська армія та міжнародна спільнота цього не допустять. Хоча завжди треба бути готовим до всього…

@nton81: Розкажіть про поїздку в Ратне. Чи звикли ви виступати перед публікою, яка негативно щодо вас налаштована?

Ігор Гузь: Протестуючи, не були негативно налаштовані проти мене конкретно. Серед них половина тих, хто 2 роки тому проголосував за мене як за кандидата у народні депутати України. Спілкуватися з волинянами я ніколи не боявся. Завдання депутата, тим більше заступника голови Волиньради, – йти на діалог з громадою.

Юрій: Чи є у вас зведена інформація про поранених волинян на Сході. Я маю на увазі, саме зведена і вся. Тому що окремі повідмолення гуляють інтернетом, їх багато, а хотілося б знати, хто потребує найбілье допомоги, кому найтяжче. Тобто аби твоя допомога була використана найбільш дієвим чином. Якщо можете – допоможіть такою інформацією, думаю її багато хто шукає

Ігор Гузь: Така інформація є і в обласній раді, і в облдержадміністрації. Спробуємо сьогодні-завтра опублікувати її на сайтах даних установ.

@nton81:Чи змінила посада ваші уявлення про політику. Легше критикуватив опозиції, чи нести відповідальність при владі?

Ігор Гузь: Суттєво змінила. Було важко змінити підходи у вирішенні багатьох питань. Оскільки останні чотири роки довелося працювати в жорсткій опозиції до влади.

Юрій: Яке постреволюційне кадрове призначння (крім Ігоря Гузя звісно) ви вважаєте найбільш вдалим в області? І призначеннм кого ви незадоволені?

Ігор Гузь: Позитивно оцінюю призначення директором департаменту інфраструктури і туризму Івана Мирку, начальника управління освіти і науки Валентину Загреву, керівників ряду РДА, зокрема Горохівської, Шацької, Ратнівської. А стосовно невдоволень, то я більше невдоволений тим, що десятки чиновників не звільнили із займаних посад. А чимало таких, на мою суб’єктивну точку зору, перебувати на посадах не повинні.

Volyniaka: Чому досі стоїть сцена Майдану у центрі міста?

Ігор Гузь: Не бачу в цьому проблеми. Сцена належить громадській організації «Волинські патріоти», треба питати у них.

Mirna: Скажіть, кого Гунчик візьме заступниками?

Ігор Гузь: Питайте у Володимира Петровича.

Журналіст: Що цікавого буде на гутірках цьогорічного “Бандерштату”?

Ігор Гузь: Ось вся програма гутірок:

П’ятниця, 1 серпня

- Єгор Соболєв – голова Люстраційного комітету України

- Олег Вишня – представник спільноти «Наступна республіка»

- Зустріч з ветеранами УПА

- Олександр Гуч та Володимир Пастушок – учасники подій 19-20 лютого на Майдані

Субота, 2 серпня

- Анастасія Дмитрук – авторка вірша «Никогда мы не будем братьями»

- Юрій Михальчишин – народний депутат України від ВО «Свобода»

- Ігор Мосійчук та Олег Однороженко – командири батальйону «Азов»

- Hromadske.tv – представники журналістського колективу

- Анна Морозова – мандрівниця та журналістка

- Михайло Гаврилюк – організатор окремого Козацького батальйону добровольців

- Зураб Аласанія – журналіст, генеральний директор Національної телекомпанії України

- Ігор Загребельний – філософ, публіцист, координатор Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова

Неділя, 3 серпня

- Андрій Кузнєцов – редактор відомого суспільно-політичного пабліка #Orange

- Юрій Макаров – журналіст, телеведучий, документаліст

- Юрій Луценко – радник Президента України

- Дмитро Добродомов – Генеральний директор медіахолдингу ZIK

- Представники білоруського добровольчого загону «Пагоня»

Yavv: приналежність до політичної партії для вас – формальність? ви ж по духу зовсім інший, зовсім не з “батьківщини”. і Юлі не кланяєтесь…

Ігор Гузь: Без коментарів…

sizhuk: Доброго дня. Ігоре, скажіть, будь ласка, яка заробітня плата у топових державних службовців Волині, озвучте свою зокрема. Чи є між вами певні домовленості щодо виділення скажімо так, десятини на підтримку АТО?

Ігор Гузь: Зарплата близько 6 тисяч гривень. Щодо десятини, то я не рахую десятина чи третина. Чим можна, тим допомагаю.

Світлана_М.: чи готується область до можливого вторгнення через білоруський кордон? які заходи вживаються? не лише оборонного характеру, а й стратегічного – для забезпечення волинян можливістю вижити в умовах нападу.

Ігор Гузь: Готуються, але інформація носить закритий характер.

Журналіст: Ігоре, що буде далі з Україною? Ви оптиміст?

Ігор Гузь: На жаль, оптимізму мало. Але в будь-якому випадку МИ прорвемося. МИ – це українці!

ВолиньPost


Попередня новинаІгор Гузь відвідав Старовижівщину Наступна новинаРатне