На сесії Горохівської районної ради “провалили” питання передачі функції управління комунальним майном від районної ради до райдержадміністрації.  Сесія райради відбувалася у вівторок, 14 лютого, – повідомив депутат Волинської обласної ради Ігор Гузь («Фронт Змін»).

«Тобто призначення і звільнення керівників комунальних підприємств у Горохівському районі передбачалося передати керівнику райдержадміністрації», – пояснив Гузь.

На сесії 14 лютого були присутні заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк, а також депутати Волинської обласної ради Ігор Гузь («Фронт Змін») та Анатолій Вітів (ВО «Свобода»).

Одним із питань на сесії розглянули і звіт голови Горохівської РДА Жанни Савчук.

«Звіт, який тривав близько 50 хвилин, прийняли абсолютною більшістю. Напевне, тільки декілька депутатів утримались», – розповів Гузь.

Зате питання про передачу функції управління комунальним майном від районної ради до райдержадміністрації викликало дискусію серед депутатів.

«Ми з Вітівим як депутати обласної ради вважали за необхідне висловитись, але голова Горохівської районної ради Леонід Андрійчук слово надати відмовився. Аргументував відмову тим, що слово надають тільки депутатам від Горохівського району. Сказав, що не треба їх вчити, що вони і так все знають», – розповів Гузь.

Втім опозиціонерам таки вдалось прорватись до мікрофону, хоча провладна більшість на чолі з головою РДА Жанною Савчук намагалась “перекричати” опонентів, переконує Гузь.

«Ми виступили, висловили свою позицію про те, що це руйнація місцевого самоврядування. Тому що управління комунальним майном – це одна з основних функцій депутатського корпусу. Замість того, щоб передавати цю функцію РДА, краще створити відділ комунального майна в районній раді. До речі, до цього часу ним опікувався лише радник голови РДА», – зазначив він.

Питання виносили на голосування двічі. Результати першого і другого голосувань виявились ідентичними – тільки 40 депутатів підтримали передачу (Горохівська райрада налічує 80 депутатів). Відтак не вистачило одного голосу для прийняття рішення.

Питання не підтримали депутати від “Батьківщини”, “Свободи”, “Нашої України” та “Фронту Змін”, – повідомив Гузь.

«Це успіх опозиції. Бо Партія регіонів хоче забрати на себе усі права на комунальне майно», – висловився Ігор Гузь.

VolynPOST


Попередня новинаГорохівська епопея Наступна новинаЛавра