На сесії Волинської обласної ради, що відбулась 14 березня 2008 року було прийнято звернення до Закарпатської обласної ради щодо незаконних намагань встановити на Закарпатті чужоземну символіку. Ініціатором даного рішення став голова ВМГО «Національний Альянс», депутат облради – Ігор Гузь. Дане рішення є аналогічним, нещодавно прийнятому сесією Львівської обласної ради.

Варто зазначити, що дане рішення не було підтримане депутатським корпусом, як питання порядку денного сесії і набрало лише 39 голосів за і лише після емоційного виступу голови Національного Альянсу проект рішення був підтриманий 56-ми депутатами різних фракцій і поставлений в порядок денний сесії.

За прийняття такого звернення в кінцевому варіанті проголосувало 46 народних обранців.

Як зазначив Ігор Гузь: «Ми волиняни солідарні з львів’янами та закарпатцями котрі занепокоєні антидержавним проявам на території Закарпатської області. Встановлення пам’ятних знаків, що символізують «Велику Угорщину» поблизу місць поховання розстріляних бійців Карпатської Січі є злорадством на українською національною пам’яттю! Ми просимо колег з Закарпаття прислухатись до нашої точки зору і прийняти відповідні рішення, що не дадуть встановити чужинські символи!».

Довідка – рішення Волинської обласної ради

Звернення до депутатів Закарпатської обласної ради

щодо незаконних намагань встановити на

Закарпатті чужоземну символіку

Понад місяць на Верецькому перевалі – на межі Львівської і Закарпатської областей – таємно будують монумент-пам’ятник, який засвідчуватиме, що тут знайшли свою батьківщину… ні, не українці, як можна було сподіватися, а – угорці.  Пам’ятник, який символізує ідею “Великої Угорщини”,  зводять надшвидкими темпами – не розголошуючи про поспішні будівельні роботи в пресі. Цей угорський монумент, який вже практично закінчений, має стати  найбільшим пам’ятником за всю історію Закарпаття – він підніматиметься на 7 метрів над землею і важитиме понад 60 тонн.

Символ чужинської влади стоятиме у місцевості, де розташовані винятково  українські села. Це принижує почуття національної гідності та історичну пам’ять понад півмільйона українців, які живуть на Закарпатті (угорців на Закарпатті втричі менше – до 150 тисяч).

Причому будують монумент грубо насміхаючись -  поблизу місця, де покояться (досі, до речі, не ексгумовані!)  останки 600 розстріляних бійців Карпатської Січі. Переважно молодих хлопців – закарпатців та галичан – які у 1939 році захищали незалежність Карпатсько-Української Держави, і які першими в Європі вчинили збройний опір фашистським загарбникам.

Спроба встановити чужинський символ на Закарпатті не перша  – антидержавні політичні сили Закарпаття за потурання органів центральної та місцевої влади провадять свідомий наступ на українство вже не перший рік.

Розпочали з Мукачівського замку, який є національним символом українців. Всупереч чинному українському законодавству, тут відновлюють символ мадярської династії Арпадовичів – степового орла-турула, піднятого на колоні заввишки 33 (!!!) метри.

Волинська обласна рада звертається до депутатів Закарпатської обласної ради з вимогою невідкладно ухвалити рішення про демонтаж на території області всіх символів, які принижують українців, глумляться над їхніми національними почуттями.

Ми звертаємося до Президента України Віктора Ющенка, прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням особисто втрутитися в ситуацію, що склалася на межі Закарпатської та Львівської областей, аби не допустити антиукраїнських провокацій, пов’язаних із спорудженням символів чужої держави.


Попередня новинаЗ Новим Роком та Різдвом Христовим! Слава Україні! Шановні друзі та подруги! Прийміть щирі вітання з Новим роком і Різдвом Христовим. Нехай тепло родинного вогнища зігріває наші душі й серця, нехай у кожну домівку прийдуть святковий настрій, достаток, мир і згода, віра у завтрашній день, у свою щасливу зірку. В цей різдвяний час, коли нашу землю благословляє новонароджений Ісус, іде обнова в наших душах, наших серцях, в наших помислах. Нехай його благословення обіймає вас, ваші родини і домівки. Нехай Боже Дитятко дає нам наснагу до нових звершень на славу Божу, на славу нашій рідній Україні. Бажаю Вам миру і добра, згоди та успіхів. Хай збудуться усі ваші мрії, щасливих, добрих і веселих Вам свят. Голова ВМГО «Національний Альянс» Ігор Гузь Наступна новинаІгор Гузь: „Не піднімаючи проблему релігійних сект сьогодні, вже завтра можемо заплатити за це значно дорожчою ціною!”