Нещодавно Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Національний Альянс” розпочала втілення кампанії „Обережно – секти!”. Лідер об’єднання Ігор Гузь розповів про специфіку та актуальність реалізації даної кампанії, а також поділився власними думками стосовно значного зростання проблеми релігійних сект в українському суспільстві.

– Ігоре Володимировичу, розкажіть, будь ласка, у чому суть кампанії Національного Альянсу „Обережно – секти”? Яку вона передбачає мету?

– Реалізація всеукраїнської кампанії „Обережно – секти!” перш за все передбачає розповсюдження інформативних матеріалів про небезпечну, часто незаконну діяльність різноманітних релігійних сектантських об’єднань.Також разом із громадою будемо звертатися до органів державної влади і правоохоронних органів із метою привернення їхньої уваги до проблеми сектантства та вимогою належним чином зреагувати на його розповсюдження в Україні. Це буде нашим закликом до компетентних органів для ефективного аналізу та моніторингу діяльності, попередження деструктивних дій релігійних сект.

Реалізація всеукраїнської кампанії „Обережно – секти!” перш за все передбачає розповсюдження інформативних матеріалів про небезпечну, часто незаконну діяльність різноманітних релігійних сектантських об’єднань.Також разом із громадою будемо звертатися до органів державної влади і правоохоронних органів із метою привернення їхньої уваги до проблеми сектантства та вимогою належним чином зреагувати на його розповсюдження в Україні. Це буде нашим закликом до компетентних органів для ефективного аналізу та моніторингу діяльності, попередження деструктивних дій релігійних сект.

Одним із завдань кампанії є створення умов для психологічної реабілітації громадян, що у минулому були членами подібних угруповань або їх жертвами та постраждали психологічно.

І вже 20-23 квітня перша акція кампанії „Обережно – секти!” проводитиметься більше, ніж у 10 обласних центрах України переважно біля головних церков найпоширенішої в Україні сектантської організації „Свідки Єгови”.

Для втілення даної кампанії ми будемо долучати представників традиційних українських церков Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви, членів громадських організацій, що також займаються даною проблематикою.

Кампанія „Обережно – секти!” діятиме доки не досягне своєї головної мети – заборони легальної діяльності сектантських об’єднань на території України.

– Чому саме виникла потреба піднімати проблему релігійних сект?

– У період існування Радянського Союзу була заборонена діяльність українських церков та релігійних громад. Коли ж комуністичний режим упав, то разом із відродженням традиційних українських церков, на жаль, в Україну, так би мовити, полились різного роду тоталітарні секти. Таким чином, у зв’язку з досить ліберальним українським законодавством у сфері релігії, ці організації широко розвинули свою діяльність на теренах нашої держави. На сьогодні в Україні зареєстровано вже понад 32 тисячі подібних релігійних організацій. Найпоширеніші з них: „Свідки Єгови”, Мормони, Саєнтологи, Товариство свідомості Крішни, „Посольство Боже” тощо.

У період існування Радянського Союзу була заборонена діяльність українських церков та релігійних громад. Коли ж комуністичний режим упав, то разом із відродженням традиційних українських церков, на жаль, в Україну, так би мовити, полились різного роду тоталітарні секти. Таким чином, у зв’язку з досить ліберальним українським законодавством у сфері релігії, ці організації широко розвинули свою діяльність на теренах нашої держави. На сьогодні в Україні зареєстровано вже понад 32 тисячі подібних релігійних організацій. Найпоширеніші з них: „Свідки Єгови”, Мормони, Саєнтологи, Товариство свідомості Крішни, „Посольство Боже” тощо.

– Яку загрозу несуть релігійні секти для українського суспільства?

– Для повної ілюстрації загрози приведу декілька прикладів зі світової практики. Зовсім недавно, на початку квітня, у американському штаті Техас представники секти багатоженців насильно тримали понад 500 дітей та більше 100 жінок у своєму таємному притулку на одному з ранчо, де сектанти знущалися над своїми затриманими та розбещували неповнолітніх дівчаток. Ранчо належить релігійній групі, яка від’єдналася від Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів, відомої також як мормони. Їх лідера Уоррена Джеффса у листопаді 2007 року було засуджено до довічного ув’язнення за зґвалтування. Представники даної секти поширюють свою діяльність і в Україні, що несе загрозу повторення техаського сценарію в нашій державі.

Наприклад, усім відома діяльність членів „Білого братства” початку 90-х років, що характеризувалась кривавими масовими самогубствами, особливо на території Російської Федерації. В Україні, на щастя, у 1993 році спроба масового суїциду „білих братів” завдяки оперативній роботі українських правоохоронних органів виявилась невдалою. Тоді було затримано більше півтисячі прихожан даної секти, котрі всі могли загинути.

Також у 1996 році в Латвії від великої втрати крові померла в лікарні неповнолітня послідовниця секти “Свідки Єгови”. Мати, теж учасиця даної організації, не дозволила для порятунку життя своєї доньки здійснити переливання крові, оскільки це забороняється вченням секти. У світі зареєстровано безліч випадків загибелі послідовників даного культу внаслідок такої відмови. А релігійних громад „Свідків Єгови” можна вважати найпоширенішими серед тоталітарних сект сьогодні в Україні.

Останні, до речі, минулого року на території нашої держави розповсюджували листівки під назвою „Кінець фальшивої релігії вже близько!”. Ілюстрацією до даного пропагандивного матеріалу було зображення повії на фоні християнських церков. Звичайно, така діяльність у грубій формі, підступними та облудними засобами ображає не тільки традиційні українські церкви, але й саму релігію християнства.

І це не поодинокі випадки. Прикладів злочинної діяльності різноманітних тоталітарних сект можна наводити досить багато.

– А чому релігійні секти називають тоталітарними?

– Така назва випливає безпосередньо з основних ознак внутрішньої діяльності даних громад, взаємовідносин їх керівників із прихожанами. У середині секти діє жорстка дисципліна та організація, що підтримується авторитарним керівництвом лідерів об’єднання, котрі обоготворюються. Завдяки психологічному навіюванню останніх, рядові члени релігійної організації фанатично дотримуються усіх догм культу, абсолютно підпорядковуються лідеру в усіх сферах власного життя, не мають жодного права на волевиявлення. Прихожан використовують фізично, психологічно і матеріально, що призводить до повної їхньої залежності від секти та проповідників.

Така назва випливає безпосередньо з основних ознак внутрішньої діяльності даних громад, взаємовідносин їх керівників із прихожанами. У середині секти діє жорстка дисципліна та організація, що підтримується авторитарним керівництвом лідерів об’єднання, котрі обоготворюються. Завдяки психологічному навіюванню останніх, рядові члени релігійної організації фанатично дотримуються усіх догм культу, абсолютно підпорядковуються лідеру в усіх сферах власного життя, не мають жодного права на волевиявлення. Прихожан використовують фізично, психологічно і матеріально, що призводить до повної їхньої залежності від секти та проповідників.

– Тоді чому українські громадяни стають членами подібних релігійних громад?

– Найвагомішою причиною вступу у секти є падіння морального та психологічного рівня людей, які почуваються незахищеними, самотніми, шукають духовної підтримки. В Україні, я б сказав, склалася суспільна депресія, якою й користуються різного роду окультні проповідники.

І тому, як не прикро, однією з причин випливає і слабкість традиційних українських церков, які не спроможні надати належну духовну підтримку, адекватно відповісти чи зреагувати на більш хвилюючі запитання людей. Українське православ’я роз’єднане і свої потуги радше використовує у боротьбі один проти одного, ніж проти різноманітних сект.

– З усього вище сказаного розумієш, що проблема сект в Україні дійсно вагома, але, на жаль, їй надається мало уваги. Це важлива проблема усього нашого суспільства, яке, не піднімаючи питання релігійних сект сьогодні, може вже завтра заплатити за це значно дорожчою ціною?

Це важлива проблема усього нашого суспільства, яке, не піднімаючи питання релігійних сект сьогодні, може вже завтра заплатити за це значно дорожчою ціною.

Тому однією із завдань кампанії „Обережно – секти!” постає привернення значної уваги до даної проблематики не тільки громадськості, але й органів державної влади, щоб проводити належну діяльність, спрямовану на боротьбу з різноманітними сектантськими об’єднаннями та їх окультними вченнями.

Розмову вела Ольга Богачевська


Попередня новинаІгор Гузь: Волинська обласна рада проти чужинських символів на Закарпатті! Наступна новинаІгор Гузь: „Я буду ініціювати створення Центру патріотичного виховання молоді!”