Рано чи пізно українці повинні законодавчо закріпити вільний обіг зброї! Ось і швейцарці відкинули спробу ліберальної публіки заставити їх здати зброю державі… У неділю в Швейцарії відбувся загальнонаціональний референдум з питання посилення контролю за вогнепальною зброєю, яке зберігається у населення.

Згідно з офіційними результатами референдуму, більшість громадян Швейцарії висловилися проти цієї ініціативи (57%). Таким чином, швейцарці залишили за собою право на зберігання вогнепальної зброї вдома.

Винесена на загальнонаціональний референдум ініціатива пропонувала ввести обов’язкове зберігання армійської зброї у спеціальних арсеналах і створити національний реєстр вогнепальної зброї (ввести обов’язкову реєстрацію зброї).

Остаточні результати референдуму показують, що ініціативу стосовно посилення контролю за зберіганням зброї відкинули жителі 19 з 26 кантонів країни. Найбільше несприйняття дана ініціатива зустріла в кантонах Аппенцелль-Іннерроден і Обвальден (72% «проти»).

У Швейцарії всі чоловіки повинні пройти обов’язкову військову підготовку, хоча країна багато десятиліть не брала участі у війнах. Аж до 50 років швейцарці вважаються резервістами і щорічно проходять військові збори.

За діючими законами, армійську зброю швейцарці зберігають вдома. При цьому у них є можливість зберегти зброю і після того, як їм виповниться 50 років. Ініціатори референдуму закликали посилити правила зберігання зброї, заборонивши його зберігання в домашніх умовах. За їх словами, зберігання зброї вдома щорічно провокує близько 300 вбивств і самогубств. Противники ініціативи заявляли, що зброя дозволяє їм почувати себе захищеними і позитивно позначається на загальному рівні злочинності в країні.


Попередня новинаМарш на Київ Наступна новинаДепутати від «За Україну!» та «Свободи» заблокували трибуну Волинської обласної ради