Події в Італії навколо долі 38-літньої Еулани Енгларо, що провела в комі останні 17 років свого життя і померла після того, як медики з дозволу суду відключили її від системи підтримання життя, розкололи італійське суспільство. Це перший випадок евтаназії в Італії.

У таборі захисників запровадження евтаназії опинились ліберальна преса та ліво-центриські сили, а в таборі противників – Ватикан та партії урядової коаліції (Народ свободи та Національний Альянс) на чолі з прем’єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі. Очевидно, що ця боротьба двох світоглядів є показовою саме в Італії, де вплив католицької віри є чи не найсильніший у Європі і консервативна думка є пануючою.

Можемо вважати евтаназією глобальною наступальною лінією ліберального світу поруч із легалізацією проституції, легких наркотиків, одностатевих шлюбів та інших антиморальних та антирелігійних форм зміни людського буття. Варто зазначити, що ця хвиля просувається із заходу на схід, беручи початок у Нідерландах та Сполучених Штатах Америки і залітає в країни Східної Європи, що не так давно стали членами Європейського союзу. Зважаючи на вплив церкви та консервативних політичних сил, боротьба прихильників та противників цих віянь буде мати різний результат. Думаю, в Польщі запровадження евтаназії буде неуспішним, а от у Чехії чи Угорщині – навпаки.

Впровадження чи заборона евтаназії йде паралельно зі ставленням до дозволу чи заборони абортів. Також морально-етична складова однакова: чи можна дозволяти право на вбивство? В одному випадку, тяжко хворого, а в іншому, ще ненародженої дитини.

В питаннях заборони абортів Україна стала на бік ліберального світу, і тому протягом останніх 17 років ми маємо близько 30 мільйонів ненароджених українців. Тих, хто сьогодні вступав би до університету чи думав би про одруження та майбутніх нащадків…

Вважаю, що за декілька років подібні дискусії будуть виникати і в Україні. Треба готуватись, особливо у формуванні громадської думки, визначенні спільної позиції релігійних організацій та консервативно налаштованих політичних кіл. Ефективні та продумані інформаційні кампанії можуть бути успішними в боротьбі з цим «гнилим вітром із заходу». До речі, цікаво, що в цій боротьбі у нас не буде суттєвої різниці між регіонами, умовно поділеними по блакитно-білій та помаранчевій лінії.

Готуймося!


Попередня новинаІгор Гузь: «Головною місією Національного Альянсу є плекання еліти серед української молоді!» Наступна новинаЗа сприяння Ігора Гузя зразкова дитяча гурт-студія „Кобзарик” відвідала Люблін