В листопаді Україна уже вдруге відзначала День Свободи. Чимало води витікло з часу Помаранчевої революції. Чимало змінилося у політичній ситуації України та у свідомості людей. Хтось розчарувався, хтось продовжує з надією дивитися у майбутнє, комусь просто байдуже. До числа останніх ніяк не можна віднести Ігоря Гузя – одного із чільних провідників молоді під час революції, лідера Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Національний Альянс.”

- Чим є для тебе День Свободи?

Для мене це, безумовно, свято, свято перемоги демократії та справедливості. Воно принесло свободу в Україну. Це свято, яке я буду святкувати завжди.Це свято є своєрідним пам’ятником Помаранчевої революції. Для Східної України такого свята взагалі не існує. То чи варто його відзначати на державному рівні?Для мене це, безумовно, свято, свято перемоги демократії та справедливості. Воно принесло свободу в Україну. Це свято, яке я буду святкувати завжди.Це свято є своєрідним пам’ятником Помаранчевої революції. Для Східної України такого свята взагалі не існує.

То чи варто його відзначати на державному рівні?

Я оптимістично дивлюся на життя. Помаранчева революція принесла ряд змін в Україну. А, отже, увіковічити її у такий спосіб варто. Незважаючи на неприйняття значною частиною населення Помаранчевої революції як явища позитивного, більшість українців були її борцями і прихильниками. Це свято для них в першу чергу – приємні яскраві спогади про події дворічної давності.

- Чи розчарувався ти в ідеалах Помаранчевої революції, про які так багато говорилося на Майдані?

Ні, я не відношу себе до розчарованих. Я був частинкою тієї революції, вона вплинула на мої погляди, свідомість. Я стояв на Майдані і боровся не за конкретну особу, а за свободу своїх колег, батьків, майбутнє дітей. Розчарування в політиках не повинно розчаровувати людей у меті, яку ми перед собою ставили під час Помаранчевої революції.

- Як оцінюєш сучасну політичну ситуацію?

Помаранчеві політики не виправдали сподівань народу. Через їхні розбори, невміння домовлятися, іти на компроміс ми сьогодні не маємо помаранчевого уряду і Верховної Ради при всіх можливостях. Через їхню неспроможність поступитися власними амбіціями заради інтересів свого народу, маємо сьогодні за Прем’єр-міністра того, хто уособлював зло і кучмізм. Тому закиди й критика у бік помаранчевих політиків з уст народу є абсолютно виправданими.

- Чи можемо говорити про революцію у найближчий час?

Ми мусимо сьогодні розуміти, що через 3,5 роки відбудеться черговий двобій, і виграти його нам буде набагато важче, ніж попередній. Розчарування, яке існує в населенні не сприяє революційному духу бажанню відстоювати свої інтереси.

- Чи загрожує нашому суспільству громадянська війна?

Потенційно загроза є. Адже Партія регіонів та подібні до них сили намагаються розхитати єдність українського народу. Мова, культура, ставлення до НАТО, Росії – все це є надумані проблеми. Вони не відіграють суттєвої ролі для людей, що живуть по різні береги Дніпра, і є суто політичними, але можуть стати тими факторами, що призведуть до розпалу громадянської війни. Однак я свято вірю в те, що соборність України ніколи не буде порушено.

Розмовляла Катерина Потапчук


Попередня новинаВолинська обласна рада звернеться до Президента та парламенту з проханням визнати ветеранів ОУН-УПА Наступна новинаУ 2007 році фінансування молодіжної політики суттєво збільшено