Ігор Гузь –  єдиний кандидат від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» по виборчому округу № 21, до якого входять місто Ковель, Ковельський, Ратнівський, Старовижівський та Шацький райони, розповів про перебіг виборчої кампанії в окрузі, про погрози опонентів та підкуп виборців олігархом Степаном Івахівим.

Ігоре Володимировичу, як триває ваша виборча кампанія?

Свою агітаційну кампанію я побудував за простим принципом – головне це зустріч із людьми. Лише так можна ефективно донести свою позицію до виборців і почути їхні думки, пропозиції чи зауваження. Крім того, я балотуюся від Об’єднаної опозиції «Батьківщина», тому я не маю великих коштів, як мої опоненти, для замовлення дорогої телевізійної реклами чи агітації за себе.

Тому протягом кількох останніх місяців я активно спілкувався із виборцями нашого округу. Провів зустрічі у всіх населених пунктах, а в деяких був навіть по кілька разів. За цей час я побачився із понад тридцятьма тисячами людей. На кожній зустрічі до мене підходять люди із конкретними проблемами, які я вже взяв у роботу і буду вирішувати їх ще до виборів, на відміну від моїх опонентів, які обіцяють допомогу тільки в разі їх обрання депутатом.

Приємно, що мені в моїй роботі допомагають народні депутати України: Леся Оробець, Андрій Парубій, Андрій Шевченко, Геннадій Москаль та Борис Тарасюк, які, незважаючи на свій щільний графік, приїхали до нас на Волинь і виступили на мою підтримку. Крім того, вони разом зі мною включилися у вирішення частини проблем, які озвучили нам мешканці Волині.

Ваші опоненти якось протидіють вам?

Мої опоненти діють проти мене цинічно і нахабно. Ще із самого початку виборчої кампанії вони поширювали про мене брехливу інформацію в пресі. Спочатку для цього використовували кишенькову газету «Чесна Волинь». На її сторінках щотижня з’являлася вигадана, або спотворена інформація про мене, про моїх батьків та родину. Люди які писали ці замовні матеріали розповідають, що нібито я змінив свою віру, що я, мовляв, виступаю проти Юлії Тимошенко, що я не виконую того що пообіцяв і багато інших нісенітниць. Я заявляю, що все що друкується в газеті «Чесна Волинь» – це неправда. Матеріали там повністю брехливі і хто їх замовляє здогадатися не важко. Політичні експерти пов’язують «Чесну Волинь» із олігархом Степаном Івахівим, який є кандидатом в народні депутати і якого підтримує влада та Партія регіонів.

Крім того, подібні неправдиві статті періодично з’являються і в районних газетах. А по селам та в місті Ковелі невідомі, наче вовки, серед ночі, розклеюють плакати та листівки проти мене. Ці люди недарма виконують свою брудну роботу лише вночі, адже розуміють, що серед дня стикнуться із спротивом місцевого населення, більшість якого підтримують мене, як кандидата від «Батьківщини».

Також нещодавно в ефірі телеканалу «Аверс» вийшов неправдивий відео сюжет про те, що були затримані агітатори, які нібито розповсюджували листівки проти Степана Івахіва за моїм наказом. Я хочу заявити, що це цинічна брехня і я не знаю цих людей і ніколи не просив їх роздавати агітацію ні проти Івахіва, ні проти Смітюха, ні проти інших кандидатів.

Увесь цей бруд, який ллється на мене з преси, телебачення, з вуст деяких недоброзичливців свідчить про те, що мій опонент Степан Івахів боїться моєї перемоги 28 жовтня і робить все можливе, щоб очорнити мене в очах людей і відвернути від мене виборців які голосують за партію «Батьківщина» та за Ігоря Гузя – кандидата від цієї опозиційної сили.

В інтернеті з’явилася інформація, що Вам заборонили виступати на телеканалі «Аверс»?

Так, дійсно. В неділю, 14 жовтня,  я мав виступати в ефірі телеканалу «Аверс». Між мною та каналом був підписаний договір, була попередня домовленість, проте за кілька днів мені повідомили, що цей виступ скасовано. Я попросив, щоб його перенесли на інший час, або на інший день, проте мені відмовили. І навіть більше – на каналі заявили, що до закінчення виборчого процесу в ефірі «Аверсу» я не отримаю жодної хвилини для виступу.

Влада боїться мене, тому окрім брудних замовних статей вони намагаються мені завадити донести свою позицію до волинян. Тому й тиснуть на телеканали та на газети. Вони розуміють, що на кожній зустрічі, при кожній нагоді я гостро критикую владу та Партію регіонів за їх бездарне керування та злочини проти свого народу.

Ви заявляли, що вас намагалися підкупити, щоб ви знялися із виборів?

Так, справді такий факт був. Мені пропонували 500 тисяч доларів – це понад 4 мільйони гривень, для того щоб я знявся із виборів на користь провладного кандидата. Проте я категорично відмовився. Я не можу зрадити тих людей, які мене підтримують, які будуть за мене голосувати і інтереси яких я маю відстоювати у Верховній Раді. Я не можу зрадити партію «Батьківщина», яка мене висунула кандидатом, і разом з якою в майбутньому парламенті я буду відстоювати інтереси українського народу. Я не можу зрадити Юлію Тимошенко, яка довірила мені балотуватися від опозиції по нашому округу і яку ми – опозиція – маємо звільнити із в’язниці! Тому я категорично відмовився від цієї ганебної пропозиції.

Ці люди зрозуміли що купити мене не вдастся, тому тепер намагаються мене залякати. Обіцяють порушити проти мене кримінальну справу. В мене є інформація, що мені хочуть підкинути або зброю, або наркотики, або мічені гроші. Вони погрожують фізичною розправою і мені, і моїй дружині, і батькам-пенсіонерам. Але я заявляю, що Ігор Гузь – ніколи не купиться, не злякається і не зніметься із виборів, як би цього не бажала Партія регіонів!

Як ви прокоментуєте інформацію в пресі, про те що Степан Івахів погрожував вашим активістам?

Степан Івахів у присутності свого охоронця на одній із зустрічей  погрожував двом активістам «Батьківщини», які допомагають мені проводити агітаційну кампанію – Антонюк Анні та Бублію Андрію. За їх словами він сказав дослівно: «Ви не уявляєте, який вплив я маю. Після виборів вас можуть і побити, і зґвалтувати!». Також з вуст олігарха пролунали погрози фізичної розправи в сторону мого помічника Андрія Бокоча.

Всі ці люди є моїми помічниками, як кандидата в народні депутати України, активістами Об’єднаної опозиції «Батьківщина», тому дані слова Степана Івахіва я розцінюю як тиск на них по політичних мотивах та неприховане залякування.

Очевидно такі методи дискусії для нього звичні. Проте ні я, ні люди, які зі мною працюють не бояться цих погроз зі сторони олігарха і псевдоблагодійника Івахіва. Але те як цинічно поводиться цей кандидат із волинянами мене обурює. Очевидно Степан Петрович абсолютно не має ніяких моральних принципів, якщо заради своєї перемоги готовий до всього, навіть фізичного тиску на опонентів.

Як ви ставитеся до інформації про те, що Степан Івахів купує голоси виборців?

Я можу зрозуміти людей, які доведені до відчаю фінансовою скрутою  і тому приймають подарунки чи грошову допомогу від таких олігархів  як Івахів. Але виборці  мають розуміти, що вони не зобов’язані віддавати свій голос за того благодійника, який перед виборами подарував їм пакет гречки, відро чи пластикове вікно в сільський клуб. Люди мусять зрозуміти, що до такого скрутного фінансового стану Україну довела сьогоднішня влада, а конкретно – Партія регіонів, членом якої два останні роки є Степан Івахів. Тому він зараз не своє роздає, а те що й так належить людям. Він приймає у населення молоко по мізерній ціні – 1,80 грн, а продає в 4-5 разів дорожче і заробляє на цьому сотні мільйонів гривень в рік. А люди з цього нічого не мають. Тому я звертаюся до всіх виборців – беріть все що вам дають, бо воно й так належить вам, але голосуйте по совісті, так як підказує вам серце.

Перемога опозиції може бути вкрадена внаслідок фальсифікацій на дільницях, як ви плануєте їм протидіяти?

Перш за все, для того щоб результати виборів не були сфальсифіковані, потрібно щоб люди максимально активно прийшли на виборчі дільниці і проголосували. Чим вища явка виборців, тим важче фальсифікувати результати голосування. Крім того, на кожну дільницю ми направляємо своїх офіційних спостерігачів та журналістів. Також на нашому окрузі будуть працювати і спостерігачі від міжнародних організацій. Ми готуємося до паралельного підрахунку голосів по кожній дільниці, будемо вести відеозапис ходу голосування, тому якщо хтось захоче якимось чином підтасувати результати волевиявлення, ми про це будемо знати і будемо притягати винних до відповідальності.

Також я хочу наголосити, що навіть найменша фальсифікація результатів виборів – це кримінальний злочин. Вся виборча документація буде зберігатися 5 років і в майбутньому буде дуже легко перевірити чи була підтасовка з боку того чи іншого члена дільничної комісії. Тому я закликаю членів комісій віднестися до своїх обов’язків відповідально і зрозуміти, що навіть якщо вас змушують фальсифікувати результати виборів в решті-решт саме ви будете нести кримінальну відповідальність, а не той хто вас це попросив, чи змусив.

Насамкінець, звертаюся до всіх мешканців міста Ковеля, Ратнівського, Шацького, Старовижівського та Ковельського районів. 28 жовтня – це день коли ми маємо змінити ситуацію в Україні. Для цього потрібно підтримати опозицію і не дати жодного голосу Партії регіонів, її сателітам та самовисуванцям, які йдуть у Верховну Раду за підтримки регіоналів. Прошу вас прийти 28 жовтня на виборчі дільниці та проголосувати за Об’єднану опозицію «Батьківщина» № 19 у виборчому бюлетені. Підтримайте опозицію, підтримайте Юлію Тимошенко, не зрадьте її за пакет гречки!

Олександр Машлай

 


Попередня новинаЕксперти Руху «Чесно» визнали Ігоря Гузя доброчесним кандидатом Наступна новинаКандидат у народні депутати від Комуністичної партії Михайло Кононович поширював листівки проти Ігоря Гузя + ФОТО/ВІДЕО