Почувши нещодавні заяви нового губернатора Бориса Клімчука щодо нових принципів роботи з пресою, вирішив прокоментувати їх. Новопризначений голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук чи не відразу з початком своєї роботи чітко засвідчив свою прихильність до нині діючої влади регіоналів та методів її роботи.

Окрім заяви під час представлення на новій посаді, в якій він зазначив, що не даватиме ніяких інтерв’ю протягом найближчих трьох місяців, Борис Клімчук 6 квітня на нараді з питань стимулювання виробництва цукру на Волині сказав, що не виключено, що засідання депутатських комісій відбуватимуться у закритому режимі. Нібито існує вже домовленість із головою Волинської обласної ради Анатолієм Грицюком про подібні нововведення, згідно яких – представники ЗМІ про прийняті комісіями рішення дізнаватимуться на сесіях облради.

Подібні заяви керівника області суттєво підривають демократичні засади розвитку регіону, вибудовані за останні п’ять років і свідчать про початок політики «скручування гайок», «темників» та інш., притаманних Україні часів Кучми. Про це майже одноголосно заявили представники більшості волинських ЗМІ, для яких такі дії є нічим іншим як початком утисків та контролю влади над медіа-сектором, що суперечить чинному законодавству нашої держави.

Заяви такого роду – це згортання існуючої свободи слова та відкритості влади. Окрім того, це відкрите порушення прав журналістів, яке немає нічого спільного з демократичними цінностями та свободами».

Я, як депутат Волинської обласної ради зроблю все можливе, щоб гарантувати представникам ЗМІ присутність на всіх заходах обласної ради – засіданнях комісій, президії тощо. При потребі їхня присутність там забезпечуватиметься силами депутатів обласної ради, що мають демократичні переконання.

Якщо влада і тоді буде ставити перепони у цьому питанні, тоді разом із колегами ми надамо журналістам можливість стати помічниками депутатів облради і згідно закону про статус депутатів місцевої ради та регламенту роботи облради, вони зможуть безперешкодно перебувати на всіх заходах облради та ОДА.


Попередня новина Ігор Гузь: Повернення цензури на Волині не буде! Наступна новинаІгор Гузь: Земля навколо Світязя роздається кримінальними методами, і про це всі знають